B tým / TJ Dolany (8. 9. 12)

TJ Dolany × FK Vysoká nad Labem

8. září 2012 od 17:00, venku

• 1. gól Starý David - 0:1
  • 2. gól Gregora Filip - 1:2
  • 3. gól Šinták František - 1:3

Kulhánek P., Lunda P., Černík J., Hrůša M., Novák M., Starý D., Steklý J., Drábek L., Dvořák Z., Gregora F., Hošek P., Šinták F., Vavřina J.

Sestava: Drábek - Vavřina, Novák, Dvořák Z., Hrůša - Starý, Kulhánek P., Hošek, Lunda - Gregora F., Steklý

Střídali: Šinták, Černík

Na další mistrovské utkání jsme se vydali kousek za Jaroměř, do Dolan. S tímto mužstvem máme z posledních dvou venkovních zápasů silně nevyrovnanou bilanci, vloni jsme zde vyhráli hokejovým výsledkem 6:3, předloni jsme tu utrpěli největší debakl v dějinách "béčka" 1:13, když se nás sešlo jen ostudných 9 fotbalistů. Navíc nás čekal první souběh s naším "A" týmem, tudíž posílil "béčko" jen srdcař Petr Kulhánek. V mužstvu Dolan došlo k řadě změn oproti minulým zápasům, do jejich branky se musel kvůli řadě omluvenek postavit Jiří Vondra, kterého známe všichni především pod přezdívkou "Nagano". Vzhledem k dnešnímu utkání žáků v Nepolisech nemohl začátek zápasu včas stihnout Franta Šinták, a tak od začátku dostal šanci Filip Gregora.

Chtěli jsme začít jako vždy ze zabezpečené obrany a hlavně se vyhnout tomu, co se nám stalo v předešlých dvou zápasech - brzy neinkasovat branku. Naštěstí se stal opak, gól jsme dali my. Petr Kulhánek byl na hranici vápna faulován (možná i uvnitř) a dostali jsme výhodu trestného kopu. K němu se postavil David Starý a pěknou střelou k tyči nachytal špatně postaveného Nagana - 0:1. Dále se oběma mužstvům hra moc nedařila, bylo k vidění několik nakopávaných míčů, tudíž klasická ukázka pralesního fotbalu ve IV.třídě. :-) Domácí z jednoho dlouhého balónu ale vstřelili branku, když z ostrého úhlu dokázal propálit Libora Drábka jejich námi zapomenutý záložník - 1:1. Vysoká se ale vzpamatovala a téměř vzápětí se ujala znovu vedení. Pavel Hošek vysunul do samostatného nájezdu rychlíka Filipa Gregoru a ten gólmana dokázal prostřelit po zemi - 1:2. Do konce poločasu se mohlo skóre ještě měnit. Petr Kulhánek vysunul kapitána Pavla Hoška, který běžel ze strany sám na brankáře, gólman proti němu ale vyběhl, a tak se "dědek" snažil najít na druhé straně volného Davida Starého. Těsně před ním a úplně prázdnou brankou mu míč stihl obránce Dolan odkopnout na roh. Poločas jsme tedy vyhráli 2:1.

Ve druhé půli pokračovala hra plná nepřesností a znovu jen nakopávaných míčů směrem dopředu nebo do pole. :-) Naštěstí přišel třetí gól v síti domácích. Centr Davida Starého dokázal dopravit do sítě Franta Šinták - 1:3. Dolany to ale nezabalily a utkání zdramatizovaly, když sudí Hruška pískal každý souboj poblíž vápna v náš neprospěch, a tak se rodily standartní situace jak na běžícím páse. Z jedné z nich dokázali domácí snížit - 2:3. To běžela asi 75. minuta. Do konce zápasu jsme mohli přidat pojistky, ale to by své samostatné úniky museli do zdárného konce dotáhnout David Starý a Franta Šinták. I přes tři nastavené minuty jsme to dokázali dohrát do úspěšného konce a nadále vedeme tabulku.

V příštím zápase nás čekají venku Neděliště, kterým máme co vracet z loňského utkání, kde jsme dostali 11:0. Je ale opět souběh a někteří hráči ze základní sestavy "béčka" se navíc omlouvali. A tak doufám, že se do sestavy vrátí už i Tomáš Feistel, který by nám ve středu zálohy jistě pomohl. Uvidíme.

Autor: Pavel Hošek