Fans: co dnes dělají?

Hráči, kteří odehráli alespoň 15 zápasů za Vysokou a již u nás nepůsobí + další zajímavá jména s menším počtem odehraných utkání. Co dnes dělají? Jsou i nadále aktivní, či ve fotbalovém důchodu? Zde se dozvíte více...

Počet zápasů, gólů, asistencí je součet za všechny kategorie (žáci, dorost, "B" tým i "A" tým)

                                          

Hráč

Počet zápasů, gólů, asistencí

Popis minulosti a současnosti

Vojtěch Jílek

(Snílek)

297 / 240 / 96 Legenda klubu! Stačí se podívat na samotné statistiky a zjistíte proč tomu tak je. Jeho bilance je opravdu těžko uvěřitelná, ale naprosto zasloužená. Důrazný hroťák vynikal famózním čichem na góly, které byl schopen dát z jakékoliv pozice na hřišti a čímkoliv na jeho těle. Do týmu přišel v roce 2007 před přihlášením do soutěží a dokázal s Vysokou celkem 5x postoupit, když většina postupů byla jeho zásluha. Neznám jediného obránce v celém Královehradeckém kraji, který by měl Vojtu rád, ale to byl jeho styl, který nikdy neopustil. Mimo hřiště je ale miliónový a výborný kamarád. Údajně si dal jen pauzu a všichni doufáme, že se populární Snílek na vysocký trávník vrátí.

Jan Jarkovský

(Rosi)

341 / 57 / 22 Sympaťák a hodný kluk. Dvě slova, které charakterizují našeho Rosiho. Jako slepý k houslím přišel k velkému fotbalu a to v roce 2007. Tehdy se připojil na poslední podzimní dva zápasy nově založeného dorostu. Kluk narozený v Roudničce přesto ve Vysoké udělal doslova díru do "světa". Kdo se může pochlubit, že v 17 letech začne hrát velký fotbal a v roce 2014 hraje Krajský přebor v základní sestavě?! Vše vypracované, vyběhané, poctivě vytrénované. Hubená postava si ale začala vybírat svou daň, svalové problémy se začaly hromadit a tak se na jaře roku 2018 rozhodl svojí kariéru přerušit. Rosi říká, že jí ukončil, ale tomu nechce nikdo moc věřit, protože on prostě a jednoduše patří ke kovaným vysočákům a všichni věří, že ještě neřekl poslední slovo.

Karel Menšl

(Karlos)

163 / 1 / 0 Kdo by tohohle kluka neměl rád?! Velice oblíbený, každým coulem vtipálek, pozitivní hráč a člověk se srdcem na pravém (především fotbalovém) místě. Jeho premiéra v černobílém dresu se datuje na 10.3. 2012 v přátelském utkání se Spartou Úpice. Hráče, který byl za každé situace nad věcí. Dostal bramboru? No a co? Prohrálo se nešťastnou střelou ze 30 metrů. Konečný výsledek? 4:1. Naprosto nedoceněný brankář, který dle mého měl na daleko vyšší soutěž, než byl Krasjký přebor. V době kdy působil ve Vysoké byl zároveň i jedničkou v tehdejším prvoligovém futsalovém týmu MADOS Hradec Králové. Prostě vizitka jak hovado! Už pouze ten repre start mu v tomto sportu chyběl k zaslouženému ocenění. Poslední zápas v černobílých barvách odchytal v domácím zápase 12.5. 2018 proti Náchodu, kde se zranil. V následující sezoně odešel chytat na Lokomotivu HK, která hraje I.A třídu.

Ondřej Vicany

(Vincek)

280 / 20 / 24 V tichosti, bez ovací. Tak probíhal odchod Vincka do fotbalového důchodu. Nutno podotknout, že by si velkou rozlučku jistojistě zasloužil. Věrný bojovník, který ve Vysoké začínal již na jaře roku 2008, tehdy ještě ve IV.třídě. Jeho pravačka skrývající dynamit dokázala překonat hned několik gólmanů a obránci soupeře se této přednosti vyloženě báli. Přehled a klid ve hře byli další velké přednosti, kterými se mohl Ondra chlubit. Dokázal svojí výkonnost držet až do postupové sezony 2013/2014, kdy jsme uvítali Krajský přebor. Navdory všem překážkám a pochybnostem se dokázal do "A" týmu vrátit o dva roky později, v té době do Krajského přeboru. Pod trenérem Silbernáglem odehrál závěrečných 7 utkání a pak se s prvním týmem rozloučil. V našem záložním týmu zanechal neméně podstatnou stopu. Nejen že zde odehrál spoustu zápasů, ale byl i hlavním trenérem tohoto mančaftu.

Daniel Bohuslav

(Bohy)

22 / 0 / 1 K Danovi se vztahuje jeden rekord, který asi nikdy v měřítku Vysoké nebude překonán. A to ten, že je to hráč, který se nebál nasednout na vlak a přijet z Náchoda (ve kterém bydlí) na trénink (pravidělně) k nám do vesničky. Ano, vlakové spojení sem nevede, takže si ještě celou cestu musel zpestřit přesednutím na autobus. Nejen toto ale z něj udělalo velice oblíbeného spoluhráče a parťáka, který nezkazil žádnou srandu. Jak už to tak ale v našich černobílých barvách chodí, tak i Bohouše postihlo zranění kolene a to byla bohužel konečná. Slibovaný návrat se nekoná a nezbývá tak nic jiného, než Danovi popřát další úspěšné a zdravé roky v osobním životě.

Tomáš Feistel

(Fajt)

254 / 47 / 33 Další z legend vysocké kopané dala fotbalu vale. Jeden z pětice posledních hrajících členů začínající ve IV.třídě v roce 2007 se definitivně rozloučil na podzim 2017. Skupinu "Original five" aktivních hráčů opustil player, kterému bylo "Dáno do vínku" především v kopací technice. Balon mu "lepil" za každé situace a směle se může řadit mezi hráče, kteří byli nejen efektní, ale i efektivní. Ze sestavy áčka začal mizet během postupové sezony z Okresního přeboru v sezoně 2010/2011. Epizodně se ale do přeboru vrátil a to dokonce do Krajského, když nastoupil jako střídající hráč do dvou zápasů v sezoně 2016/2017, za což mu náleží veškerý respekt. Nyní se s plnou vervou soustředí, aby předal veškeré své nabrané zkušenosti synátoru Tomášovi. Věřím, že v budoucnu se v kategorii mužů opět v černobílých barvách jméno Tomáš Feistel bude prohánět.

Jan Strachota

(Strachy)

29 / 1 / 6 Odchovanec pardubické kopané se u nás objevil na začátku třetí sezony v Krajském přeboru. Již od začátku velmi lehtivý hráč na trénování, ale své kvality nezapřel. Levačka byla jeho výsostní zbraní, jeden gól a šest asistencí za 29 utkání není úplně marná vizitka tohoto podsaditého hráče, přesto si dovolím tvrdit, že svůj talent u nás neprodal a zanechal za sebou jeden velký otazník "Co by, kdy by". Nepříliš mluvný hráč, který spíše patří do futsalové oblasti kopané. V současné době kope za FK Admira Praha pražský krajský přebor.

Petr Samek

(Sáma)

161 / 28 / 99 Talent od pánaboha! Když se stála fronta na rozdělení kvalit, tak si Sáma tu frontu vystál dvakrát, možná i třikrát. Neznám hráče od Divize níže, který by dokázal oklamat hráče pohybem, aniž by nějaký pohyb vyvinul. Kopací technika? Jednička s hvězdičkou. Pravák nebo levák? Nikdo neví. Spíš než střelecké statistiky jej určitě těšily finální přihrávky, které v jeho podaní vypadaly tak jednoduše a přitom byly naprosto geniální. Škoda, že tenkrát ve chlapech Spartaku Hradce nedostal více příležitostí v 1.lize. Možná bych zde o něm vůbec nepsal, protože bych jej znal spíše z televize. V roli hrajícího trenéra byl strůjce postupu "A" týmu z I.B třídy do I.A třídy a především památné sezony, kdy z psychicky zdecimovaného týmu dokázal vymáčknout maximum a postoupit do Krajského přeboru pět kol před koncem soutěže. Snad jen škoda, že nezvládl magickou 100. asistenci.

Martin Olšák

(Elvis)

57 / 5 / 0 Známá osoba po celém hradeckém kraji. Není moc týmů za který by tento hračička nehrál. Jeho životní příběh ukřivděného a nedoceněného hráče zná snad každý. Pravdou je, že si kariéru pokazil pouze on sám. Jak se ve Vysoké objevil, tak zase zmizel. Víc než na hřišti byl viděn na různých tanečních akcích v Hradci Králové. Lechtivý na bránění a celkově defenzivní činnost byla jeho slabší stránkou. Velká zbraň Elvise byla technika. S míčem na noze dokázal nemožné a bylo evidentní, že mohl dokázat víc. V našem týmu proslul svým tréninkovým úborem a častou nedocházkou na zápasy. Naposledy hrál za TJ Sokol Lípa nad Orlicí I.B třídu.

Petr Lunda

(Lundis)

149 / 13 / 0 Nemluvný, usměvavý, hodný kluk. Příběh jak se objevil v našem dresu by nám mohl závidět každý klub. 3.4.2011 v zápase na hradecké Lokádě přišel Petr za trenérem na naši lavičku, že by chtěl hrát za Vysokou. Samozřejmě jsme zájem měli a tak začal hrát IV.třídu. Skok o čtyři roké poté a oblíbený Lundis hraje Krajský přebor, levého beka, s prstem v zadeli. Jeden nejmenovaný trenér říkal, že na nejvyšší krajskou soutěž nikdy mít nebude. Hrubě se ale spletl a Lundis jej hrál do osudného zranění kolene v Novém Bydžově. Pro zajímavost stále drží jedinečný rekord: Pokud nastoupil v základní sestavě a odehrál celých 90 minut v Krajském přeboru, nikdy jsme neobdrželi gól a pokaždé vyhráli. Tato série čítá celých 6 zápasů!!! Celkem by mě zajímal aktuální názor nejmenovaného odborníka, který je pro jistotu v tuto chvíli bez angažmá.

Michal Hrůša

(Chroš)

182 / 9 / 4 Válečník. Jinak než tímto slovem bychom styl Michala vystihnout nemohli. Elegance a technika, to nikdy nebyly jeho výsady. Důraz a agresivita, tak by se v kostce dala popsat jeho kariéra. Jeden z mála z hráčů, který zažil přihlášení klubu do soutěží v roce 2007 a vydržel až do roku 2017. V tuto chvíli sice kariéru neukončil, ale již víc jak rok nehrál mistrovský zápas a tím pádem náleží do této vytříbené společnosti. Když by se tenhle kluk narodil v severských zemích, tak je jeho kariéra možná i ověšená nějakými vavříny. Přesto dokázal víc, než spousta namistrovaných rádoby fotbalistů.

Tomáš Hejzlar

(Gejza)

98 / 83 / 35 Nepřehlédnutelný jak na hřišti, tak mimo něj. Pohodář s levačkou jako víno. Už jste si mysleli, že jste Gejzu obešli, ale on najednou vytrčil svoje kilometrové nohy a balon vám zase ukradl. Další z hráčů, kterého z vysocké historie už nikdo nevymaže, naopak tam bude navždy vepsaný tučným písmem. Škoda, že nestihl odehrát těch kulatých 100 zápasů. Kariéru mu kalila zranění kolen. Jeho poslední zápas ve vysockém dresu se datuje k 8.11.2014, v závěrečném podzimním zápase Krajského přeboru s Novým Bydžovem, když si přetrhal vazy a menisky v koleni. Po dlouhém léčení se rozhodl na jaře 2016 vrátit do rodných Přepych, kde po postupu z Okresního přeboru válí v I.B třídě.

Jan Sůra

(Sůrič)

31 / 4 / 9 Hodný a poctivý hráč s technikou od pánaboha se v našem kádru objevil v premiérové sezoně v Krajském přeboru. Ihned se prosadil do základu a jeho hra byla založená na neúnavném běhání. Jeho akční rádius byl obrovský a díky tomu se rval o tričko v nedalekých Živanicích hrající Divizi C a nyní působí v Divizi po roční epizodě ve skupině "A" v SK Úvaly se přesunul do skupiny "B" do týmu Meteor Praha. Věřím, že se ještě v našem dresu někdy v budoucnosti objeví.

Pablo Camacho Del Pino

(Pablito)

74 / 6 / 2 Historicky první zahraniční akvizice v našem týmu, který nastoupil k mistrovskému zápasu. Jeho transfer ze španělské Cordoby byl zajímavý zážitek. Nesmlouvavý Španěl se kterým si nebylo radno na hřišti zahrávat. Spousta hráčů by mohla ukázat okopané nohy a omlácené hlavy. Neuhnout, to bylo dogma jimž se Pablo řídil. Ve Vysoké toho stihl za tak krátkou dobu opravdu hodně, ale rozlučky díky němu byly nezapomenutelné. Mimo zelený obdélník byl ale dobrák od kosti a velký vtipálek. Jak se ve Vysoké objevil, tak i zmizel. Vrátil se do své vlasti díky zajímavé pracovní nabídce. Zde se připojil k týmu hrající na úrovni Krajského přeboru, tudíž páté nejvyšší soutěže ve Španělsku.

Manuel Angel Pasion Morales

(Manu)

3 / 0 / 0 Druhý španělský hráč, který kdy působil v černobílých barvách, který naposledy působil v Maroku. Ve Vysoké se doslova jen mihnul v sezoně 2014/2015 v níž stihl pouze 3 zápasy. Drobný, zajímavý technický hráč s atypickým stylem pohybu na hřišti. Jestli se o cizincích říká, že do mužstva musejí přinést něco nového, tak o něm to platilo dvojnásob. Dnešními dny se již sluní zpět ve Španělsku.

Jan Vavřina

(Koudy)

202 / 5 / 10 Poctivák s povahou Mirka Dušína. Prošel si všemi kategoriemi vysockého fotbalu a byl jedním ze zakladatelů slavného vysockého dorostu. Základy jeho stylu hry získal z hokeje, který hrál za Hradec Králové. Inteligentní člověk jak na hřišti, tak především mimo něj. Jako jeden z mála neukončil fotbalovou kariéru, ale rozhodl se jí přerušit, díky splněnému snu. Tím je práce v managementu hradeckého Mountfieldu.

Adam Kalaš

(Komár)

206 / 36 / 28 Adam svým vzevřením a stylem hry opravdu připomínal komára, který vás otravuje svojí přítomností s kterou neúnavně napadal soupeře, piloval lajnu a zasasoval účinné bodance v podání gólů. Tento rychlonožka se nesmazatelně zapsal do srdcí všech vysočáků. Z nenápadného dělníka se stal motorem všech rychlých brejků. Osudným se mu stal domácí zápas s áčkem Třebše 5.4. 2014, kdy mu za rozhodnutého stavu 7:0, v 93.minutě hostující hráč úmyslně zmasakroval koleno. Pokoušel svojí kariéru půl roku poté znovu nakopnout, ale koleno nevydrželo a musel tedy svůj příběh na zelených trávnicích uzavřit.

Josef Steklý

(Karbon)

55 / 1 / 1 Další z řady odchovanců Třebše, kteří působili v našem týmu. Do vínku mu bylo dáno od každého trochu a ve Vysoké se připomněl asi nejvíce spálenými šancemi na počet tutovek. Vše ale bral s jeho typickým nadhledem a po krátkém působení v Černilově a znovu ve Třebši teď nehraje. Vodu ale za sebou ještě nezavřel.

Libor Drábek

(Drabis)

124 / 0 / 1 Když při rohu zařval, že si jde pro míč, měli jste v trenkách nečekané překvapení a kolikrát vás ještě přitom stihl pobourat. Srážka s ním znamenala silné bolesti, které vám rozmluvily s ním jít znovu do křížku. Ikona mezi tyčemi se stylově rozloučila postupem béčka do Okresního přeboru. Asi si řekl, že v nejlepším je dobré přestat. Jeho pokřiky po vítězných zápasech ještě dnes znějí v kabinách. Po konci kariéry se začal věnovat trénování vysockých nadějí.

Pavel Hošek

(Dědek)

206 / 56 / 30 Symbol vysockého vzestupu z neznáma až do krajských výšin. Nemluvný sympaťák, který tisickrát raději za sebe nechal mluvit nohy. Zvláště pak levačka byla z kategorie výstavních. Pomohl áčku k postupu do I.B třídy, kde plynule přešel do béčka a jako kapitán táhl tento tým k dalšímu postupu do III. třídy. Kariéru uzavřel na konci sezony 2013-2014, když ho již několik měsíců silně sužovaly trable s třísly.

Zdeněk Dvořák

(Zobal)

200 / 5 / 2 Moc hráčů s lepší hrou hlavou já osobně neznám. Když k tomu přidal důraz, kolikrát se na hřišti neskutečně jiskřilo. Nastřádal celkem 200 zápasů za Vysokou, když to zajímavě rozložil po stovce v áčku a stovce v béčku. Bohužel i jeho kariéru významně ovlivnily zdravotní problémy a to s kolenem. Populární Zobal se dnes již pouze chodí koukat na zápasy za klandr.

Jiří Šulc

(Šulda)

163 / 25 / 11 Fotbalový elegán, který místo slov volil důkazy. Do Vysoké přišel na jaře roku 2010 z Nového Hradce, kde v té době rozpouštěl svoje "Galacticos" Josef Petera. Díky své mírumilovné povaze si všechny okamžitě získal na svojí stranu a stal se nedílnou doučástí vysocké pohádky, kterou by nevymyslel ani Andersen. Žádný osobní souboj neprohrál, žádný balon pro něj nebyl ztracený. Kariéru ukončil dá se říci, že na vrcholu, při postupu áčka do Krajského přeboru. Má trenérské ambice, tak uvidíme.

Jakub Černý

(Kubíček)

145 / 79 / 60 Bratranec bratrů Píšových. Záložník a neuvěřitelná hračička, kdy zejména jeho běh s míčem přilepeným na stehně je neopakovatelný. Jeho bilance v našem dresu je více než obdivuhodná. V zimním období roku 2010 se Kuba rozhodl opustit náš klub a vrátil se Holic, kterých je odchovanec a které v té době hráli Krajský přebor Pardubicka. Poté se přesunul do rodných Horních Ředic, s kterými dokázal 3x postoupit a aktuálně za ně hraje I.A třídu Pardubicka.

Pavel Bitnar

(Bity)

129 / 48 / 24 Útočník s instinktem zabijáka se u nás proslavil sotva co si stačil obléct černobílý dres. Ve svém třetím zápase vystřihl parádní nůžky a nikdo už nezapochyboval, že to je opravdová posila. Fotbalovou kariéru se rozhodl pověsit na hřebíček po nešťastném jaru 2013, kdy se nedařilo nikomu. Fotbalu ale "valé" nedal, zastával pozici asistenta trenéra u mužů hradecké Olympie a teď je rovněž jako asisten u týmu Libčan, který s námi hraje Krasjký přebor.

Jan Dohnálek

(Dohny)

182 / 74 / 25 Stále ještě mladý, bez pár centimetrů, dvoumetrový útočník se u nás fotbalově probudil v dorostu a nakonec se vypracoval v hráče základní sestavy "A" týmu hrající I.A třídu. Čahoun s nohama, s kterými dokázal vyškrábnout balon i za rohem, kvůli kterému jsme uvažovali o vybourání dveří a zvednutí futer, ale u kterého probíhaly neustálé kolize s dalšími zájmy (lyže, golf, studium atd.). Nakonec to poslední prozatím vyhrálo, "Dohny" odjel do Dánska a přerušil kariéru.

Jahodka Drahomír

(Drahoš)

80 / 14 / 15 Zástupce z řad vysockých srdcařů, který zakládal místní fotbal, se v době své největší slávy jako útočník či záložník, prosazoval rychlostí. Svojí kariéru uzavřel na podzim roku 2009 zápasem na vysockém trávníku za béčko proti Malšovicím (2:3). Dle svých současných slov hrát nechce, jelikož mu příjde poplatek PAČR (FAČR) zbytečný.

Zdeněk Zasadil

(Zasa)

73 / 1 / 1 Mladý a talentovaný brankář, který se nesmazatelně zapsal do paměti všech famózními zákroky předvším v první postupové sezoně ze IV.třídy. Svoje umění předvedl hlavně v zápase v Nedělištích, kde chytil minimálně čtyři jasné góly. Po podzimu 2009 se rozhodl změnit barvy dresů a zamířil do Malšovic (I.B třída). Poté následovali štace v Dohalicích (I.B třída) a v Roudnici (I.A třída), Dobřenice (IV. a III. třída a Okresní přebor) a nyní působí v Libišanech (I.B třída), kde již po několikáté křísí fotbal.

Ondřej Růžička

(Růža)

88 / 13 / 16 Svérázný kreativní záložník a velká hračička, který přišel ještě v dorosteneckém věku. Zřejmě nejlepší formu měl v sezoně 2008-2009, kdy se dokázal prosadit do nabitého středu zálohy "A" týmu. Kariéru mu ale postupně ničilo zdraví a poslední jeho zápas za náš tým ("B") je datován na 9.6. 2012, symbolicky proti Malšovicím odkud tehdy 18 letý "Růža" přišel. Hodně cestuje a pokud by mu zdraví jen trochu dovolilo, rád by se na zelený trávník vrátil.

Josef Fiedler

(Fíďa)

58 / 1 / 0 Velký pohodář, kliďas a pan učitel, který vynikal více než vynikajícím reflexem a čtením hry. Na sraz před zápasem chodil ještě o chvilku dřív, aby se stihl celý zavázat (někteří mu kvůli tomu říkali Robocop) a namazat emulzí. Prakticky neodchytal zápas kdy by ho něco nebolelo. Byl u postupů ze III. třídy a z Okresu. Konečnou se pro něj stal osudný zápas v Deštném 17.9. 2011, kde si poranil rameno a svoji bohatou kariéru v návaznosti na tuto skutečnost uzavřel.

Michal Rejmont

(Džorkef)

54 / 21 / 5 Odchovanec pardubické kopané se připojil k družině, která začínala od píky ve IV.třídě. Nikdy to nebyl vyrtvalec, ale ve vápně byl jako ryba ve vodě. Když jste mu předali míč ve velkém "mlíku", mohli jste se jít radovat. O jeho pověstných kotrmelinách, které se sotva došouraly za čáru, se doteď vypráví v kabině. Velký pozitivec a srandista bohužel neměl takové štěstí se zdravím a jeho problémy se srdcem mu předčasně ukončili kariéru. Dnes už je pouze, dle svých vlastních slov, "ten chytrý" za klackem.

Tomáš Kulhánek

(Fláflot)

75 / 2 / 1 Již teď se zařadil mezi ikony klubu. Jeho nejslavnější moment se datuje k 15.9. 2007, kdy z pozice pravého záložníka vyslal svůj životní centr/střelu a ta skončila za zády gólmana béčka Smiřic. Tento tým se záhy nato zrušil. Tři sezony si vyzkoušel jaké to je trénovat naše žákovské družstvo. Svojí aktivní kariéru pověsil na hřebík na podzim roku 2012 v zápase "B" v Nedělištích, ale to už v té době dávno tomuto týmu "šéfuje". Po odchodu Pavla Bitnara z pozice trenéra béčka se tohoto místa ujal a dotáhl záložní tým k vysněnému postupu do III.třídy. V béčku je zároveň vedoucím mužstva a bez něj by se drtivá většina zápasů nikdy neodehrála.

Tomáš Militký

(Mlíko)

78 / 63 / 21 Další z řady hráčů, kteří k nám přišli do dorostu a dokázali se prosadit i na mužské úrovni. "Mlíko" ale svůj potenciál (zatím) nikdy nenaplnil. Pro něj nejlepší období bylo zřejmě při postupové sezoně ze III. třídy, kdy dokázal ve 12 zápasech vstřelit 8 branek. Poté následovala krátká epizoda na Novém Hradci kde se v té době hrál Krajský přebor, ale to bylo příliš velké sousto. Restart ve Vysoké zkoušel v sezoně 2012-2013, kdy si zahrál I.A třídu, ale nepovedlo se. Dnes válčí za tým Starých Ždánic, které hrají III. třídu na Pardubicku - okres Přeloučsko.

Martin Petruška

(Mladej)

36 / 1 / 1 Nesmlouvavý bek, který si svojí chvilku slávy prožil 13.10. 2007 ve 12. kole IV. třídy když rozhodl zápas s Cerekvicí penaltou na 13:0. Převážnou část utkání si odbyl v přátelácích, v dobách, kdy fotbalový klub ještě soutěže nehrál. V současné době prakticky nechybí na žádném domácím zápase.

Martin Dvořák

(Dvořka)

58 / 0 / 0 Gólmánek, který nikdy nepřekročil hranici více jak 12 zápasů za sezonu. Dalo by se říci, že skoro pokaždé doplatil na konkurenci a tak své síly prokazoval alespoň v malé kopané. Po krátké anabázi v Kostelecké Lhotě (Okresní přebor Rychnovsko) se vrátil k nám, ale bez delšího efektu. Kariéru ukončil jako první z klanu Dvořáků, mezi nimiž ale žádné příbuzenské pouto nefunguje.

Jaroslav Faltys

(Falty)

33 / 3 / 4 Důrazný bek se skvělou hlavou a chatrným zdravím. Kariéru mu bohužel pravidelně kalilo zranění kolene a tak stihl vždy odehrát pár zápasů, než mu opět vypovědělo službu. Přesto stihl být u dvou postupů ze IV. a III. třídy. Poslední zápas za Vysokou odehrál na podzim 2008 a poté nastala 4 roky dlouhá pauza. V současné době se snaží znovu zapojit do fotbalového kolotoče v dresu Vysokého Chvojna hrající III. třídu na Pardubicku - okres Holicko.

Rostislav Macháček

(Rosťa)

31 / 2 / 5 Jedna z legend klubu SK Hradec Králové. Dlouho hrál 1.ligu (Hradec, Bohdaneč) a s postupem let se posouval níž a níž. Přesto v jeho úctyhodném věku stále válí a jeho fotbalové kvality překvapují spoust lidí. K nám zamířil do pozice trenér + hráč po postupové sezoně do I.A třídy. Po podařeném podzimu ale přišel jarní úpadek, který vyvrcholil získanými pouhými 6 body a Rosťovým odchodem za "lepším" do Chlumce nad Cidlinou (Krajský přebor). Zde ovšem vydržel jen 5 kol a byl odejit. Aktuálně působí jako hrající trenér v SK Prachovice působící v III. Pardubicka, okres Chrudim.

Pavel Lipovský

(Lípa)

28 / 2 / 0 Klid a jistota vyzařovala ze stopera, který neprohrál jedinou hlavičku. Fotbalový elegán ovšem stejně jako řada dalších hráčů doplatila na chatrné zdraví. A tak si ho vysočtí fans budou pamatovat především za gól v Jeníkovicích 2.9. 2007, a i díky tomu jsme v první postupové sezoně nepoznali hořkost porážky.

Marek Dostálek

(Mára)

26 / 3 / 0 Mára si svoje největší úspěchy odbyl v dobách kdy Vysoká ještě žádnou soutěž nehrála. I jemu ve větším rozletu zabránila pochroumaná kolena a po několika operacích se snažil v sezoně 2012-2013 vzkřísit z mrtvých svojí kariéru, ale po třech zápasech za béčko asi definitivně ukončil kariéru.

Jiří Rybák

(Jirka)

18 / 1 / 7 Fanouškovi futsalu musí být toto jméno povědomé. Ano, Jirka je dlouholetým členem týmu Flamenga. Velký fotbal měl na druhé koleji a odpovídá tomu i to, že si za Vysokou nikdy mistrovský zápas nezahrál. Šikovnému pravákovi, který má navíc skvělou povahu překazilo kariéru (jak jinak než) koleno. Dodnes si ale rád zahraje malou, i když jeho "velká" kariéra vlastně ani nikdy nezačala.

Pavel Červenka

(Červa)

57 / 0 / 0 Přišel k nám z Libčan, kde se v nabité konkurenci nedokázal prosadit. U nás se pohyboval pouze jednu sezonu a pendloval spíše mezi lavičkou áčka a základem béčka. Několikrát se dostal do pole i jako hráč. Jeho nejslavnější okamžik se datuje k 1.5. 2010, kdy stál v bráně áčka při devastaci Skřivan 8:0. Po jaru 2010 odešel do Dřítče (Okresní přebor Pardubicka) a poté se mihnul i v Horních Ředicích (III. třída Pardubicka - Okres Holicko). V současné době působí jako trenér žáků v našem oddíle.

Kamil Šic

(Kamil)

17 / 1 / 2 Ani Kamil si za FK nikdy mistrovský zápas nezahrál. Kariéru hráče zavřel příliš brzy, kvalitu má dodnes, ale před sezonou 2012-2013 se ujal společně s Honzou Krutišem družstva elévů a sezonu 2013-2014 již začal jako historicky první trenér historicky prvního mužstva elévů FK Vysoká nad Labem. K dnešnímu datu je koučem u starších žáků FK.

Milan Absolon

(Absa)

16 / 10 / 7 Přišel, viděl, dával góly. Jeho střelecká potence byla na vysoké úrovni a jeho statistiky tomu napovídají. Dorazil s pověstí gólového hráče, ale jak se rychle objevil, tak zase zmizel. Od podzimu 2009 o něm nikdo nevěděl a až v sezoně 2013-2014 se začalo jeho jméno zase objevovat ve střeleckých tabulkách. Nyní hraje za Sokol Roveň Okresní přebor Pardubicka.

Jan Míl

(Honzis)

6 / 3 / 1 Jméno, které je v našem kraji dobře známé se v našem týmu objevilo na jaře 2012 a hned ukázal, že pověsti nelžou. Co čert ale nechtěl, bylo mu souzeno ve své kariéře odehrát už pouze jen 6 zápasů. V osudný domácí zápas 28.4. 2012 s Deštným prožil Honza srdeční příhodu a tak nadobro pověsil kopačky na hřebík. Inteligentní člověk, který se i nadále ale jako trenér pohybuje kolem dorosteneckých týmů, když působil ve Dvoře Králové a Trutnově. Poté se přesunul k mužskému týmu Náchoda s kterým zažil pád z Divize. Dále působil v SK UNION 2013 hrající ČFL a nyní je ve výkonné funkci na FAČR.

Roman Jůn

(Roman)

6 / 4 / 5 I toto jméno je všem fanouškům fotbalu velmi známé. Mistr Gambrinus ligy s Libercem a účastník Poháru UEFA se v našem týmu mihnul jen na pár zápasů, ale i tak má famózní bilanci. Přišel k nám na rozhodující zápasy v postupové sezoně 2010-2011 z Okresu do I.B třídy z Hlinska. Po šesti zápasech se opět vrátil do tohoto týmu, který hrál Krajský přebor Pardubicka. Podle posledních informací skončil s kariérou.

Pavel Bergman

(Berčus)

4 / 0 / 0 Další z řady hráčů, kteří si zahráli první ligu. Jeho jméno zná každý správný hradečák a i vysočák. Přišel na lavičku našeho týmu po 9. kole první sezony ve IV. třídě, kdy převzal žezlo po veleúspěšném Miroslavu Píšovi st. Vládl pevnou rukou a řada hráčů ho dodnes velmi uznává. S týmem dokázal hned první sezonu postoupit a v další skončit druhý. Stihl ve svém věku odehrát i čtyři zápasy. Po štaci ve Vysoké nikde jinde nepůsobil a nevíme, jestli ještě nějaký zájem o trénování má.

Miroslav Píša st.

(Šedý vlk)

3 / 0 / 0 Legenda vysockého fotbalu, který si zahrál již v sezonách 1971-1974, kdy existoval klub ZD Polabí Vysoká. Za současný klub si stihl vystřihnout tři přátelské zápasy a zahrál si i proti Internacionálům včetně nebožtíka Františka Veselého. Více ale zaslouží uznání, za jeho funkcionářskou činnost. Díky němu a jeho synovi Miroslavu ml. v Královehradeckém kraji existuje klub FK Vysoká nad Labem. Nezanedbatelnou roli hraje i od té doby co se mančaft přihlásil do soutěží, když je od prvního zápasu vedoucím mužstva. Miroslav je člověk, kterému bije černobílé srdce a krev má zbarvenou do zelena jako trávník.

Roman Kyral

(Kyry)

2 / 1 / 1 Kdo nezná Romana, jako by neznal fotbal. Další z živoucích legend hradecké kopané, která i ve svém pokročilém věku hraje stále na vysoké úrovni. Kyry k týmu přišel na jaro I.B třídy a svůj příchod na dva zápasy okořenil i aktivním hraním. Naplno se ukázala jeho genialita, když jediným gólem rozhodl úvodní jarní bitvu v Českém Meziříčí. Dále už byl jen jako trenér s tím, že jako hráč působil v Třebechovicích hrajících o soutěž výše. Po veleúspěšném jaru zakončeném postupem do I.A třídy však nečekaně skončil a naplno se přesunul do Třebechovic. Zde působil ve dvojí funkci až do konce podzimu 2013-2014, když se následně přesunul do Holic, které účinkovali v Krajském přeboru Pardubicka. V aktuální době hraje za Žďár nad Orlicí, okresní soutěž na Rychnovsku a trénuje opět áčko Holic.

Miloslav Vavřík

(Míla)

1 / 0 / 0 Pro spoustu lidí naprosto neznámé jméno, ale na Turnovsku je tento hráč legendou. Na vojně se dostal na širší seznam hráčů Dukly Praha společně s Vízkem a dalšími. Hrál v Dukle Žatec a poté se přesunul zpět do rodného Turnova, kde válel třetí nejvyšší ligu a divizi. Za Vysokou odehrál jeden jediný přátelský zápas 10.6. 2005, právě proti Turnovu. Je nadále naším věrným fanouškem, který se na nás jezdí pravidelně dívat a možná je v tomto koutě republiky jediný.

Seznam všech bývalých hráčů naleznete zde.


Facebook
YouTube

Poslední příspěvky ve fóru

Hošek Pavel, 20. 2. v 19:37
:D, tomu nevěřím:).. V noze to furt máš určitě;)… číst
flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst

Aktuální anketa

Který hráč je nejvyhledávanější na našich stránkách?

Píša Miroslav ml.13%
Kyral Roman10%
Samek Petr33%
Jarkovský Jan10%
Kulhánek Petr4%
Haken Michal5%
Hejzlar Tomáš5%
Bělka Vojtěch4%
Píša Jan6%
Jelínek Jaroslav9%
Celkem 591 hlasů

Návštěvnost stránek

TOPlist

FK Vysoká nad Labem© 2000 - 2024 FK Vysoká nad Labem ~ Mapa webu
Realizace webové prezentace a sponzor: Firefly Media