Klub: historie

TJ Polabí Vysoká nad Labem

Historie vysocké kopané se začala psát již na počátku 70. let. Na jaře roku 1971 začal Josef Vašek s pomocí JZD Polabí Vysoká nad Labem dávat dohromady fotbalové mužstvo. Začalo se také budovat hřiště, postupně na několika místech. Nejdále práce dospěly nejprve na křižovatce do Opatovic, kde se už shrnovala ornice, a posléze hlavně na pozemku pod Vranýma, kde se už dokonce začaly budovat kabiny a sprchy. Bohužel vše nakonec padlo a Vysoká celé čtyři roky hostovala nejprve na hřišti ve Třebši a poté v Opatovicích nad Labem na Dukle. I díky tomu účinkoval tým TJ Polabí Vysoká nad Labem v mistrovských soutěžích jen krátce.

Úplně první zápas se odehrál ve Třebši s místním "B“ týmem mužů. Jelikož Vysoká ještě neměla dresy, odehrála utkání v teplácích. Naše mužstvo vyhrálo 4:3, když se dvěma góly blýskl Josef Dejnožka. Vůbec první gól Polabí vsítil Jiří Červinka.

K druhému zápasu se Vysoká už dostavila ve dresech zakoupených JZD Polabím a vyhrála ve Dřítči vysoko 0:7.

Sezóna 1971-1972

Na podzim roku 1971 bylo mužstvo Vysoké přihlášeno do IV.třídy "A", která čítala celkem sedm mužstev - TJ Polabí Vysoká nad Labem, TJ Sokol Lhota pod Libčany, TJ Sokol Hořiněves "B“, TJ Sokol Praskačka, Čechie Hradec Králové, TJ Sokol Třebeš "B“ a TJ Sokol Stěžery.

Premiérová sezóna se našemu mužstvu vydařila na výbornou. Ze dvanácti utkání zvítězilo 9x, dvakrát remizovalo a pouze jednou okusilo hořkost porážky. To znamenalo 20 bodů při skóre 45:8, první místo v tabulce a zasloužený postup do III.třídy.

Vysoká v celém ročníku prohrála pouze jednou, a to se svým největším konkurentem v honbě za postupem - Sokolem Stěžery na jeho hřišti 2:0. V odvětě naše mužstvo zazářilo a zvítězilo 8:0. Osm branek obdržela i Hořiněves "B" po výsledku 8:1. Jednoznačně porazila Vysoká také Čechii Hradec Králové (7:0).

Na postupu se podíleli tito hráči:
Černý Josef, Červinka Jiří, Dejnožka František, Dejnožka Josef, Dostálek Josef, Hrůša Jiří, Hrůša Miroslav, Hušek (neznáme jméno, pokud někdo z pamětníků ví, nechť nám ho napíše), Krátký Miroslav, Krátký Václav, Krpata Josef, Levínský Gregor, Nechvíl Jiří, Schejbal František, Szalay Josef, Szalay Ladislav. Vedoucí mužstva: Vašek Josef.

Nejčastější sestava:
Brankář: Krpata Josef
Obrana: Černý Josef, Hrůša Jiří, Hušek, Dostálek Josef
Záloha: Dejnožka František, Schejbal František, Dejnožka Josef
Útok: Szalay Ladislav, Levínský Gregor, Červinka Jiří
 

Vznik klubu FK Vysoká nad Labem

Myšlenka založení fotbalového klubu a výstavby hřiště se zrodila již na jaře roku 2000. V Hradeckém deníku vyšel článek, že to samé se povedlo v nedalekých Nedělištích. A když se to podařilo tam, proč by to nešlo i ve Vysoké? 31. 3. 2000 byla svolána valná hromada. Na ní byl zvolen výkonný výbor FK.

Do funkcí byli navrženi a jednomyslně zvoleni: Jako předseda Miroslav Píša ml., jako hospodář Petr John st. a poté dva jednatelé Miroslav Píša st. a Miloslav Svoboda.

Dále se odsouhlasily klubové barvy ČERNÁ-BÍLÁ.

Po značných komplikacích se stanovama klubu se nám podařilo klub zaregistrovat na Ministerstvu vnitra.

Důležité mezníky:

  • 31. 3. 2000 - Proběhla první valná hromada. Zápis z této valné hromady k nahlédnutí naleznete zde.
  • 29. 8. 2000 - Tímto datem oficiálně vzniká zcela nový klub FK Vysoká nad Labem.
  • 16. 4. 2005 - Proběhla druhá valná hromada. Zápis z této valné hromady k nahlédnutí naleznete zde.
  • 10. 11. 2007 - Proběhla třetí valná hromada. Zápis z této valné hromady k nahlédnutí naleznete zde.

Předsoutěžní období - 2000-2007

Ihned po založení nového klubu začala hrát mužstva Vysoké (muži a žáci) přátelská a pohárová utkání, účastnila se také různých turnajů.

"A" tým

Muži FK Vysoká nad Labem sehráli vůbec první utkání 20. srpna 2000 na hřišti hradecké Třebše s místním "B" týmem, kterému podlehli 3:2. Vůbec první branku Vysoké vstřelil v 15. minutě David Adámek.

Na první výhru čekal náš tým pouze do druhého přátelského utkání, jež se ale sehrálo "až" 31. května 2001. Pomyslné 3 body nad třebešským "béčkem" vystřelil Vysoké Tomáš Feistel a Milan Kempf. Feistel nejprve vyrovnal z penalty na 1:1 a Kempf ve druhém poločase vstřelil vítěznou branku.

Od roku 2000 (kdy byl klub založen), do podzima roku 2007 (kdy byla FK Vysoká nad Labem přihlášena do souteží), sehrálo naše hlavní mužstvo na čtyřicet zápasů s bilancí 21 výher, 9 remíz a 13 proher. Nejlepším střelcem v tomto období byl Petr Kulhánek.

Žáci

Vysocké naděje odehráli první zápas 29. května 2002 v Býšti. S místním týmem prohrál 5:2. O vůbec první branku vysockých mladílů se postaral Petr John, jenž snížil ve druhém poločase na 4:1.

Stejně jako muži, tak i žáci čekali na své první vítězství pouze do druhého utkání. 28. června 2002 byla naplánovaná odevta s Býští. V ní Zdeněk Voleský zajistil svým hattrickem vítězství pro hosty.

V předsoutěžním obodbí odehráli žáci Vysoké kromě třech turnajů také 4 přátelská utkání s bilancí 1-0-3. 

První sezóna - 2007/2008

V roce 2007 došlo poprvé v historii klubu FK Vysoká nad Labem k přihlášení našich týmů do mistrovských soutěží. Muži byli zařazeni do IV.třídy A a dorost do Okresního přeboru.

"A" tým

Muži ovládli IV.třídu A snad ve všech možných směrech a díky skvělým výsledkům skončili v  konečné tabulce na prvním místě a postoupili tak do III.třídy. Odehráli 24 mistrovských utkání s bilancí 21-3-0. Získali tedy       těžko uvěřitelných 66 bodů. Celkové skóre je rovněž úchvatné 123 vstřelených (v průměru více než 5 na utkání) a pouze 14 obdržených gólů je toho důkazem.

Válec jménem FK Vysoká nad Labem okusily všichni soupeři. Nejvíce zřejmě Rasošky, které prohrály 11:0 a 15:0. Dvouciferným výsledkem se mohly "pochlubit" také týmy Jaroměře B (10:1) a Cerekvice (13:0). Naopak jedinými týmy, kdo obral Vysokou o body byly Jeníkovice (3:3) a dva blížští rivalové - Nový Hradec B (0:0) a Třebeš B (0:0)

Nejlepším střelcem jak Vysoké, tak celé IV.třídy se stal Vojtěch Jílek s 37 přesnými zásahy. Pro porovnání uvádím, že to je stejně jako celý tým Jaroměře B, který skončil na osmém místě. Druhý v tabulce střelců skončil Jakub Černý se 17 a třetí Petr Kulhánek se 16 brankami.

Pořadí prvních třech neúspěšnějších nahrávačů na góly je stejné, jako střelců. Pouze počty se liší. Jílek 26, Černý 17 a Kulhánek 12 asistencí.

V bráně byl oporou Zdeněk Zasadil, který si také připsal skvělé statistiky. Dokázal 14krát udržet čisté konto a z celkem šesti penalt zneškodnil čtyři.

Primát si FK Vysoká připsala také v počtu diváků. Zápasy našeho hlavního mužstva vidělo celkem 2670 diváků, z toho 1848 v domácím prostředí.

Zajímavostí je, že první čtyři utkání v první mistrovské sezóně tým Vysoké vyhrál. Pátý zápas, v Jeníkovicích, skončil "pouze" remízou. To se, společně s dalšími faktory, projevilo tím, že byla ukončema spolupráce s dosavadním trenérem Vladimírem Gičem, který vedl tým od dobna roku 2007. Po odvolání tohoto trenéra vedl tým Miroslav Píša st., kterého v 10. kole na hřišti Jaroměře "B" nahradil Pavel Bergman.

Dorost

Vysocký dorost, víceméně pod vedením trenérského dua Ladislava Naara a Radima Janečka, odehrál v okresním přeboru 26 kol, po kterých skončil na třetím místě, pouze 2 body za druhou Malšovou Lhotou. Připsal si 17 výher, jednu remízu a celkem 8 proher. Počet branek zaokrouhlil na krásnou stovku a obdržel 39 gólů.

Nejúspěšnějším obdobím našeho dorostu byl začátek května. Mezi 1. a 8. májem sehrál dorost tři utkání, přičemž dokázal všechna tři vyhrát s luxusním skórem 33:1. Nejprve porazil Dohalice (4:1) a poté si s radostí zastřílel proti Cerekvici (15:0) a Rasoškám (14:0). Největší prohrou (3:13) pro vysocké mladíky bylo utkání s výběrem Královéhradeckého kraje, které ovšem nebylo mistrovské, ale přátelské. Konalo se v rámci slavnostního otevření hřiště.

Nejvíce přesných zásahů - 14 - měl Jakub Hladík. Druhým nejlepším střelcem se stala hned trojice hráčů. Jan Dohnálek, Karel Mareček i David Starý se trefili do černého 11x. Třetím nejlepším střelcem se stal s desíti góly kapitán dorostu Jan Píša. 

Nejlepšími nahárvači byli David Starý a Jakub Hladík, oba s deseti asistencemi. Druhý skončil Tomáš Mencák (7) a třetí Jan Píša (6).

Druhá sezóna - 2008/2009

Jelikož muži postoupili ze IV.třídy, v této sezóně hráli třídu třetí. Dorost, stejně jako první sezónu, se střetával s týmy z Okresního přeboru.

"A" tým

Ambice Vysoké byly opět nejvyšší - pokusit se o postup do okresního přeboru. To se nakonec na úkor Lovčic nepovedlo. Po 26 utkáních skončili muži na druhém místě se ziskem 56 bodů za již zmiňovanými Lovčicemi (61 bodů). Útok měla Vysoká opět suverénně nejlepší. 89 branek je toho jasným důkazem. Naopak defenzíva týmu mnohdy nefungovala tak, jak měla, a tak se počet obdržených branek zastavil na čísle 31.

Větší kvalita soutěžě se projevila i v bilanci výher, proher a remíz (18-2-6). V tomto ročníku jsme nebyli ani jednou svědky toho, že by Vysoká vstřelila v jednom utkání 10 branek. Nejvyšší prohru si tak připsali Kosičky "B" po prohře 8:1. Velký podíl na nepostupu měly tři utkání mezi 31. květnem a 13. červnem. Vše odstartovalo velice hektické utkání v Černilově (1:0), ve kterém došlo k vyloučení třech vysockých hráčů. Další "den-blbec" byla sobota 6. 6. Do Vysoké přijel tým Lhoty pod Libčany "B" a za velice nepříznivého počasí, kvůli kterému bylo utkání přerušeno, si odvezl šťastnou výhru 1:0. Nutno podotknout, že se jednalo o vůbec první prohru na domácím hřišti od založení klubu. Trojlístek nešťastných zápasů zakončil match v Malšově Lhotě, který skončil pouze plichtou 1:1. Ztráta osmi bodů v posledních čtyřech kolech byla nakonec osudová.

Pohár pro nejlepšího střelce "trojky" získal Vojtěch Jílek, po vstřelení 19 gólů. 10 branek vsítil Petr Kulhánek a 9 Pavel Hošek.

Mezi nejlepší trojici nahrávačů se vměstnali Vojtěch Jílek (12), Pavel Hošek (10) a Tomáš Feistel s Michalem Novákem (oba 7).

Po této sezóně ukončil trenérské angažmá ve Vysoké Pavel Bergman, který zde nastoupil dokonce ke čtyřem mistrovským utkáním.

Dorost

Druhá a zároveň poslední sezóna pro vysocký dorost, který po 28 odehraných zápasech skončil na třetí příčce s bilancí 22-2-4 a ziskem 68 bodů. Druhá Malšova Lhota měla pouze o jeden bod navíc. V počtu vstřelených a obdržených branek skončili vysočtí mladíci rovněž třetí. Nastříleli úctyhodných 162 branek a obdrželi jich 29.

Dorost celkem ve čtyřech utkání zaznamenal dvojciferný počet branek. Nutno podotknout, že všechny tyto veleúspěšné zápasy odehrál v podzimní části. Nejdříve porazil 13:0 oblíbený tým z Rasošek, poté 12:1 Lhotu pod Libčany, v říjnu nasekal Hořiněves 14:0 a nejúspěšnějším utkáním bylo to poslední podzimní. V něm nasázel Kratonohám 17 branek a obdržel pouze jednu a to z penalty. Celkem hostující tým kopal tři pokutové kopy, 2x ale tyto pokusy vykryl Jan hanzal

Nejlepším střelcem se stal David Starý, který nasázel soupeřům 35 branek. Druhým nejúspěšnějším střelcem byl Jan Dohnálek - 28 gólů. Bronzovou medaili by v této soutěži obdržel Tomáš Militký, který se do černého trefil 26 krát.

Nejlepším nahrávačům vévodil opět David Starý. Přihrál na 36 gólů. Druzí skončili František Šinták a Tomáš Militký, kteří si připsali 16 asistencí. Nejlepší (v tomto případě) čtveřici uzavírá Adam Kalaš s 12 nahrávkami na gól.

V této sezóně vedli dorost nejprve otec a syn Musilovi, po jejich odchodu se týmu ujal Jiří Kalaš.

Třetí sezóna - 2009/2010

"A" tým po "neúspěšné" předchozí sezóně nastupoval opět ve III. třídě. Klub založil dvě nové kategorie, jednu zrušil. Naprostá většina loňských dorostenců totiž do kategorie dorostu už nespadala, tak byl založen "B" tým (nastupoval ve IV. třídě A) do kterého se většina mladíků přesunula. Vedle nově vzniklé rezervy byli do soutěže přihlášeni také žáci, kteří hráli Okresní přebor.

"A" tým

"A" tým svou misi zvládl na výbornou a na druhý pokus už III. třídu vyhrál. Na konci sezóny mohli všichni příznivci FK Vysoká nad Labem slavit postup do Okresního přeboru. Vysoká nad Labem suverénně ovládla celý ročník - z 26 zápasů dokázala 23 vyhrát a pouze jeden prohrát. Získala tak 71 bodů, což na konci sezóny činilo dvanáctibodový náskok na druhý Nový Hradec "B". Tým se mohl pyšnit nejlepším útokem i obranou. Nastřílel 107 branek (což je skoro stejně, jako 4 poslední týmy dohromady) a obdržel pouze 16 gólů.

Dalo by se říci, že "A" tým zapomněl na loňskou sezónu a navázal na tu předloňskou. Bilance 23 výher, 2 remízy a jedna prohra je toho důkazem. Body Vysokou obrali na svých hřištích Nový Hradec "B" (0:0) Kobylice "B" (0:0) a Nový Bydžov "C" (3:1). Zajímavé byly zápasy s těmito týmy na hřišti ve Vysoké. Nový Hradec si odvezl prohru 9:2, Kobylice dokonce 9:0. Nejlépe z týmů, které dokázaly Vysoké sebrat body, na tom byl Nový Bydžov, kterému vysočtí nadělili na cestu "bůra". Pověstná "desítka" se tentokrát nečepovala ani jednou. Na tu si museli fanoušci Vysoké počkat na příští sezónu.

Nejlepším střelcem "trojky" se dotřetice stal Vojtěch Jílek s 26 góly. Na paty mu celou sezónu šlapal Jaroslav Jelínek. Ten nakonec dal o dvě branky méně - 24. Trojici nejlepších střelců Vysoké uzavřel s 12 zásahy Pavel Bitnar.

Tabulka nejlepších nahrávačů byla po skončení soutěžního ročníku velice vyrovnaná. 12 asistencí si připsal Petr Kulhánek, po jedenácti Jakub Černý a Jaroslav Jelínek.

Odstoupivšího trenéra Pavla Bergmana nahradil v červenci 2009 Vojtěch Dlabáček, který tak dovedl vysocký tým do Okresního přeboru.

"B" tým

Rezerva "A" týmu se během prvního ročníku svého fungování spíše "oťukávala" a poznávala prostředí IV. třídy. Mezi prohry se občas zařadila výhra, což v konečném pořadí znamenalo 10. místo s 22 body a  bilancí 7-1-16. Za 24 kol dokázaly hráči "béčka" nastřílet slušných 52 gólů, ale na druhou stranu jich 71 obdrželi. Z celkového prvenství a postupu do III. třídy se radoval tým Sendražic.

Zajímavé je, že "B" tým nedokázal v celém ročníku zvítězit ve dvou po sobě jdoucích utkáních. Gólově nejhorší zápas sehráli muži "B" v Sendražicích (7:1) a doma s Dolanama (1:6). Naopak největší příděl si odvezla z vysockého hřiště Malšova Lhota B (8:2) a Hořiněves (6:1).

Nejlépe střílejícím hráčem se stal s 11 góly František Šinták. Druhý Tomáš Militký se trfil do černého 7x a třetí David Starý 6x.

Trenérství se ujal Zdeněk Dvořák, kterému časem začal vypomáhat Radomír Čapek.

 

Žáci

První sezóna byla pro naše žáky velice složitá a krutá. Většina z nich s fotbalem teprve začínala, kdežto jejich soupeři již měli s kopanou zkušenosti. Tento fakt byl velmi znát jak na hřišti, tak na výsledcích. Malé vysocké naděje byli přihlášeni do Okresního přeboru mladších žáků. Utkání se hrála v počtu 7+1 na jedné polovině hřiště.

Vysočtí žáci za celou sezónu nedokázaly uhrát ani bod, a tak skončili v tabulce jednoznačně poslední s nulou v kolonce "výhry", "remízy" i "body". Ve dvaceti odehraných utkáních dali 20 gólů, obdrželi jich neskutečných 292. Jak vidno ze skóre, soupeři Vysoké naše kluky vůbec nešetřili a nadělovali jim jeden debakl za druhým. V celkem sedmnácti utkáních z dvaceti naši kluci dostali deset a více gólů. Čtyřikrát dokonce 20 gólů a více (Roudnice - 23:1, 20:0; Olympie HK C - 29:0; Nový Bydžov D - 20:2). Nejlepší utkání sehráli s Převýšovem, kterému podlehli 2:1.

Nejlepším střelcem byl s devíti přesnými zásahy Jakub Mitráš, druhý Jiří Šrámek se trfil 5x a třetí Adam Houser 3x.

V prvním roce se vysočtí žáci s fotbalem "pouze" seznamovali, učili se základní fotbalové dovednosti. První sezóna jim přinesla kromě jednoho debaklu za druhým mnoho zkušeností, které zúročili především v následujících sezónách.

Čtvrtá sezóna - 2010/2011

Jednotlivé kategorie byly, ve srovnání s minulou sezónou, ponechány beze změny. Postoupivší "A" tým hrál Okresní přebor, "B" tým pokračoval ve IV. třídě A a žáci v Okresním přeboru mladších žáků.

"A" tým

Nováček Okresního přeboru si vedl po celou sezónu suverénně - z celkových 26 utkání si připsal na své konto 24 výher, k tomu přidal dvě remízy. Konečných 74 bodů znamenalo luxusní čtrnáctibodový náskok na druhé Kobylice a historický postup do krajských soutěží. Kobylice nakonec dokázali skazit radost Vysočákům ve finále Okreního poháru, které vyhráli 1:0. Těžko uvěřitelné je také skóre vysockých borců - 129 vstřelených ku 19 obdrženým brankám. V polovině utkáních z 26 udrželi Vysočtí čisté konto.

FK Vysoká jako by navázala se svou bilancí na ročník 2007/2008. Stejně jako v úvodní sezóně, tak i v této nenašla přemožitele. Navíc ztratila body pouze ve dvou jarních remízových utkáních - doma s Kobylicemi (2:2) a shodným výsledkem na domácím hřišti s Nepolisy. Deset nebo více gólů dokázal náš tým nadělit "pouze" v posledním kole sestupivším Velichovkám (12:0). Pouze jeden gól scházel k tomu, aby "deset" dostala na svém hřišti Myštěves (9:0).

Své střelecké schopnosti potvrzoval celou sezónu Tomáš Hejzlar, který dokázal vstřelit 40 gólů. Druhý Pavel Bitnar skóroval patnáctkrát a třetí Michal Haken vsítil ještě o jednu branku méně.

Nejlepším nahrávačem se stal Petr Samek (28 asistencí), druhý Tomáš Hejzlar dokázal na gól přihrát devatenáctkrát. Na třetím místě skončil opět Michal Haken se čtvrnácti gólovými "pasy".

Již před sezónou došlo ke změně trenéra u "A" mužstva. Vedení se rozloučilo s Vojtěchem Dlabáčkem, na jehož post byl dosazen hrající trenér Petr Samek, který vedl Vysokou na podzim. Během zimní přípravy byl angažován Miroslav Chalupa, pod jehož vedením dokázal tým postoupit do I.B třídy.

"B" tým

"Béčko" pokračovalo v nejnižší soutěži - IV. třídě A. Oproti úvodní sezóně si vedlo lépe. Důkazem toho může být konečných 38 bodů (bilance 11-5-10), které vynesly náš tým na konečné 7. místo. Skóre bylo opět negativní - 61 vstřelených ku 68 obdrženým brankám.

Největší příděl si vysocká rezerva odvezla z Dolan (13:1), kam dorazilo pouze 9 hráčů, a z postupivší hradecké Slavie "B" (7:0). Na druhou stranu dokzala výrazně porazit Malšovu Lhotu "B" (6:0), Neděliště (7:3) nebo Cerekvici (5:0).

Nejlepší střelec David Starý prostřelil brankáře soupeřů 16x. Druhý Vojtěch Jílek 9x. Osm zásahů si připsali Pavel Hošek a Petr Kulhánek.

Trenérem se během podzimní části stal Pavel Bitnar, který tak nahradil duo Dvořák-Čapek.

Žáci

Ve své druhé sezóně si vysocké naděje vedli o poznání lépe. Hráli opět Okresní přebor 7+1 se stejnými pravidly jako vloni. Soutež byla rozdělena do dvou částí a skupin - po podzimní části se obě skupiny rozdělily na půl a v jarní části hráli "lepší s lepšími" a "horší s horšími". To prospělo mimojiné také vysockým fotbalistům.

Ti se po podzimní části nacházeli s bilancí 2-1-6 ve spodní části tabulky. Dokázali porazit Malšovu Lhotu (5:1) a hradeckou Olympii "C" (4:3). Remízu uhráli s týmem žákyň FC Hradec Králové (4:4). Největší příděly si odvezli ze Stěžer (15:1) a Třebše "B" (10:1).

V jarní části nastupovali ve skupině B, kde se jim dařilo. Po konečném desátém kole okupovali čtvrtou příčku s 20 body a bilancí 6-2-2. Největší gólový příděl obdrželi v Nepolisech (8:0). Naopak i vysočtí mladíci dokázali nastřílet svému soupeři "deset", a to Převýšovu (10:0). Pouze jeden gól chyběl k tomu, aby se jim to podřailo i proti Praseku (9:1).

Suverénně nejlepším střelcem byl Jan Svrbík (34 branek). Filip Hronek vstřelil 11 a Pavel Bitnar ml. 9 gólů.

Pátá sezóna - 2011/2012

Tato sezóna přinesla několik premiér. Do soutěží byly přihlášny ne tři, ale čtyři týmy FK Vysoká nad Labem. Naše hlavní mužstvo hrálo poprvé krajskou soutěž - I.B třídu. Rezerva pokračovala ve IV.třídě A.  Znovuzaložeý dorost působil v I.třídě staršího dorostu "B". Žáci pokračovali v Okresním přeboru mladších žáků 7+1.

"A" tým

Naše hlavní mužstvo bylo v sezóně 2011/2012, poprvné ve své historii, účastníkem krajské soutěže a sice I.B třídy. Stejně jako v předchozích letech, i v této soutěži jasně dominovalo. Ve 26 odehraných mistrovkých utkáních poznal náš tým hořkost porážky pouze jednou, jednou dokázal soupěř Vysoké s naším týmem remizovat. Po konci sezóny měl tak na svém kontě 73 bodů a opět úctyhodný náskok 13 bodů na druhé Nové Město nad Metují. V celém ročníku dokázala Vysoká vstřelit 103 branek, obdržela jich pouze 19. Tato fantastická sezóna vyústila v další postup, tentokrát do I.A třídy.

Jak již bylo zmíněno, Vysoká v tomto ročníku porhrála pouze jednou, a to hned ve svém prvním venkovním utkání na hřišti Lokomotivy Hradec Králové poměrem 3:2. Lokomotivě k vítězství pomohl nešťastník tohoto utkání Jaroslav Jelínek, který si vstřelil dva vlastní góly. Druhým týmem, který dokázal Vysokou obrat o body, se stal tým Nového Města nad Metují, který v posledním kole romizoval s Vysokou 1:1. Od druhého do posledního kola tak Vysoká pouze vítězila. Nejvíce gólů při tažení I.B třídou nadělila Vysoká na podzim týmu Babí-Náchod (7:0) a Častolovicím (7:0), na jaře pak Provodovu (vítezství 8:2).

Nejlepším naším střelcem se stal Jaroslav Jelínek se 14 góly, pouze o jeden méně vsítil Vojtěch Jílek. Tomáš Hejzlar - třetí nejlepší střelec, stihl vstřelit svých 12 branek v pohých osmi utkáních.

Pozici nejlepšího nahrávače "obhájil" Petr Samek, který svým spoluhráčům připravil 33 gólů (téměř třetinu všech branek). Michal Haken asistoval celkem 10x, po pěti asistencích si připsali Lukáš Dvořák a  Jaroslav jelínek.

V I.B třídě vedl tým stále Miroslav Chalupa, ale pouze během podzimní části. Po jejím skončení se rozhodl odejít a jeho funkci převzal Roman Kyral. Tým pod vedením Kyrala postoupil do I.A třídy, po tomto úspěchu došlo opět ke změně na pozici hlavního coache.

"B" tým

Vysocké "béčko" nastupovalo ve své třetí sezóně opět ve IV.třídě A, z níž chtělo postoupit do III.třídy. V soutěži, která měla pouze 11 účastníků, bojovalo o postup do posledních kol. Ve dvaceti utkáních dokázali naši hráči získat 38 bodů za bilanci 12-2-6. První a zároveň postupující Třebeš "B" získala bodů 39. Vysocká rezerva se celkově umístila na druhém místě. O něm rozhodl lepší vzájemný zápas s týmem Dolan, které nakonec skončily třetí. Za celou sezónu vstřelil tým Vysoké v mistrovkých utkáních 60 branek, obdržel jich 44.

V této sezóně se "béčko" probojovalo až do finále okresního poháru, kde však ve dvojzápase podlehlo Lovčicícm "A" po výsledkách 3:3 a 3:0. I přes prohru znamenal postup do finále velký úspěch.

Nejméně povedený zápas sehráli naši hráči na hřišti v Nedělištích, kde porhráli 11:0, naopak mezi povedené utkání patří to proti Cerekvici (výhra 9:4) a Malšově Lhotě (výhra 8:0).

O pozici nejlepšího střelce se podělili hned tři hráči, kteří dokázali vstřelit po devíti brankách - Jan Jarkovský, František Šinták a Pavel Hošek. Sedm branek vstřelil David Starý, šest Vejtěch Jílek.

Pavel Bitnar vydržel v této sezóně na pozici trenéra "B" týmu "pouze" podzimní část, na jaře byl nahrazen Tomášem Kulhánkem, kterému vypomáhal Zdeněk Dvořák.

Dorost

Do znovuzaložené kategorie dorostu, která fungoval díky splupráci s nedalekou Třebší, se zapojilo několik vysockých hráčů - kteří?. Tým hrál I.třídu staršího dorostu "B" a vedl si velmi slušně. V soutěži, která čítala 13 účastníků se umístil na třetím místě se ziskem 48 bodů a bilancí 15 výher, 3 remízy a 6 porážek.

Nejvíce se dařilo "našim" mladíkům v utkání proti Týništi nad Orlicí, ve kterém zvítězili 13:3. Naopak zklamali proti Vamberku, když prohráli vysoko 8:3.

Žáci

Vysocké naděje pokračovali i v sezóně 2011/2012 ve stejné soutěži - Okrením přeboru mladších žáků 7+1. Systém byl zvolen jako v předchozím ročníku - soutež byla opět rozdělena do dvou částí a skupin - po podzimní části se obě skupiny rozdělily na půl a v jarní části hráli "lepší s lepšími" a "horší s horšími".

Po podzimní části se naši žáčci umístili 11. (předposlední), když dokázali vyhrát pouze dvakrát (proti Předměřicím 3:2 a proti Dohalicím 3:1). Zbylých devět utkání prohráli, největším rozdílem se Stežerami (19:1), Malšovicemi (12:2) a Černilovem (10:4).

Jarní část se žákům povedla mnohem lépe. S bilancí 6-1-3 a ziskem 19 bodů z deseti utkání se umístili na pátém místě (opět ze 12 týmů). Nejvíce branek nadělili Ohnišťanům (6:1 výhra). Výsledkově nepovedené utkání sehráli v Malšově Lhotě, když prohráli 6:3.

Nejlepším střelcem byl opět Jan Svrbík s 26 brankami, druhý se umístil jeho bratr David (6 gólů) a celkem 4 přesné zásahy zaznamenal Zbyněk Hodic.

Trenérama...

Historie bude ještě doplněna.


Facebook
YouTube

Poslední příspěvky ve fóru

Hošek Pavel, 20. 2. v 19:37
:D, tomu nevěřím:).. V noze to furt máš určitě;)… číst
flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst

Aktuální anketa

Který hráč je nejvyhledávanější na našich stránkách?

Píša Miroslav ml.13%
Kyral Roman10%
Samek Petr33%
Jarkovský Jan10%
Kulhánek Petr4%
Haken Michal5%
Hejzlar Tomáš5%
Bělka Vojtěch4%
Píša Jan6%
Jelínek Jaroslav9%
Celkem 591 hlasů

Návštěvnost stránek

TOPlist

FK Vysoká nad Labem© 2000 - 2024 FK Vysoká nad Labem ~ Mapa webu
Realizace webové prezentace a sponzor: Firefly Media