A tým / Jiskra Prasek (21. 4. 05)

Přátelský zápas

Jiskra Prasek × FK Vysoká nad Labem

Datum

21. dubna 2005 od 17:00, venku

Výsledek

remíza, 3:3

Góly

  • 1. gól Dvořák Lukáš - 0:1
  • 2. gól Černý Jakub (penalta) - 1:2
  • 3. gól Dvořák Lukáš (Jahodka Drahomír) - 1:3

Hráli

Černý J., Dvořák Z., Kulhánek P., Píša M., Hrůša M., Kulhánek T., Šága D., Dvořák L., Dvořák M., Jahodka D., Juhasz M., Valenta T., Zikmund J.

Reportáž

Poločas 1:1

Sestava: Dvořák M. - Dvořák Z., Píša M., Hrůša, Zikmund - Kulhánek T., Černý J., Dvořák L., Valenta - Kulhánek P., Juhasz

Střídali: Šága, Jahodka

Pozvání Prasku,hrajícího IV.B třídu na úvodní zápas vysocké sezóny se zdál ideální,ale možné podcenění bylo na snadě.K zápasu nastoupila Vysoká v sestavě s několika novými tvářemi a bez zjevné tréninkové přípravy.

A tak se není co divi,že úvodní minuty zápasu tomu nasvědčovaly.Fotbalové štěstí Vysoké se ukázalo již v sedmé minutě zápasu,kdy dezorientovaný obránce Prasku nabíjí do brejkové situace Lukáši Dvořákovi,který po samostatné akci v klidu zakončuje na 0:1.
Probuzený soupeř nenadálým stavem kontruje střelou nad vysockou branku.Další útok domácích po levé straně hřiště končí až na vysocké tyči.Z prvního rohového kopu domácích však nic není.
Náš první fotbalově zdařený útok je ve stylu anglického fotbalu,dobrý centr zakončený hlavičkou,končí pouze metr vedle tyče.

Další akci soupeře ukončuje postavení mimo hru.Tlak domácích podpořil i náš stoper jež umožnil chybným odkopem střelu Prasku k právě tyči.
Z série rohových kopů nás vysvobodil J. Černý.Svou nahrávkou za obranu vyslal Jahodku do dravého útoku.Jahodkův průnik zastavuje až zákrok domácího gólmana.
Ve třicáté minutě se benjamínek vysockého týmu David Šága propracuje z pravé zálohy až do velkého vápna,ale platí daň za nerozhodnost a svojí šanci neproměňuje.Škoda,dát gól v prvním startu stejně jako L.Dvořák by byl přímo zázračný.

V odpověď na naše šance si Prasek vytváří tlak,jež se nám daří potlačovat pouze s vypjetím všech sil.Zejména obránce Michal Hrůša si počíná jako kdyby to nebyl první zápas v sezóně,ale několikátý.
Bohužel však po volném přímém kopu zleva náš obránce nedosáhne na balón a Prasek vyrovnává 1:1.
Konečně si vytváříme náznaky šancí,které končí naším prvním rohovým kopem.Ten zakončuje J. Černý hlavičkou nad.Vytváříme si další dobré situace,ale místo abychom z nich něco vytěžili,tak necháváme soupeře unikat do smrtících brejků.Ty odvracíme jen v posledních chvílích,jako např.L Dvořák za cenu rohového kopu,který je pro nás v dané chvíli vysvobozením!
Dobře hrající L. Dvořák v útočné fázi,vysílá českou uličkou do zakončení Jahodku,ten však ve vápně padá bez kýženého penaltového hvizdu.

Poločas dohráváme v dobrém tempu.Valenta nadějně centruje zleva do šance L. Dvořákovi,avšak gól do šatny Prasku nedáváme.

Začátek druhého poločasu zahajujeme akcí v podání P. Kulhánka a J. Černého,kterou hasí domácí stoper.Levý záložník Valenta vysílá do akce agilního Jahodku,ten ale nezakončuje podle našich představ.Po dobrém útoku zahráváme další přímí volný kop,ale máme co dělat abychom ubránili brejk domácích.Ten končí střelou těsně vedle.

V běžící sedmé minutě druhé půle nahrává ideálním čtyřicetimetrovým pasem Zikmund do šance Jahodkovi.Obrana domácích má co dělat aby útok zastavila.
Prasek na naše šance odpovídá dobrou hrou a akcí vrcholící střelou z halfvoleje.
Vysoká vzápětí vybojuje středopolařem Černým balón,který po narážečce s P. Kulhánkem střílí pouze do gólmana.P. Kulhánek se prezentuje ze své strany ojedinělou akcí,která končí vysockým rohem.L. Dvořákův roh končí po nadějné hlavičce Jahodky.

Při útoku domácích M. Píša nešťastně zakřižuje a fauluje domácího hráče,pro Prasek v nadějné pozici.Korunu této nebezpečné situaci dává zeď,jež se po zahrání přímého kopu uhýbá,pouze bravůrní zákrok vysockého gólmana Martina Dvořáka zabraňuje brance.
V odpověď na akce domácích se vrhá do útoku nejlepší hráč zápasu Jahodka,probíjí se až do vápna,kde je obranou soupeře sražen.Z penalty jistě skóruje J. Černý.Vysoká se ujímá vadení 1:2.
Další útok Prasku zastavuje Hrůša za cenu rohového kopu.Hlavičkou ve vlastním vápně se prezentuje třetí novic ve vysockém dresu Juhasz.Na dobrý kolektivní výkon hostí reaguje Prasek likvidačním faulem zezadu na L. Dvořáka.

Při rozvíjejícím se tlaku domácích chybuje náš brankář a špatným odkopem nabíjí Prasku do šance.Obránce M. Hrůša dokládá,že do hry nedává jen srdce,ale i jiné části těla.Sražená střela se nedostane ani do vápna.Po zbytečné ztrátě ve středu hřiště nás zachraňuje svým několikátým dobrým zásahem gólman M. Dvořák.Tlak domácích podpoří i stoperská dvojice,které se nedaří razantně odkopnout balón do bezpečí.

Nevyužitý tlak domácích končí obligátním „nedáš,dostaneš".Akci Jahodky která končí nahrávkou na L. Dvořáka zvšujeme na 1:3.

Po sérii střídání zakládá T. Kulhánek akci podél pravé strany.Postupný útok zakončuje Jahodka,jež z těžké pozice hlavou střílí těsně vedle po přímém kopu M. Píši.
Sílící tlak domácích pokračuje ukázkovou střelou těsně nad šibenici.Po zahrání rukou domácí z přímého kopu a následné teči snižují na 2:3.V té chvíli je naše obrana dosti zaskočená.
O chvíli později povolují nervy P. Kulhánkovy.Petr skluzuje do hráče bez možnosti zásahu balónu.Nebýt to přátelský zápas,patrně by byl vyloučen.
Tlak domácích prolíná T. Kulhánek,který vtipně pouští balón na Valentu.Ten postupuje až na roh.Bohužel z rohu si nic nevytvoříme.

Po druhém špatném zakřižování našeho stopera nás zachraňuje brankář M. Dvořák a střelu sráží na roh.Potřebu nabrání sil Vysoké demonstruje Hrůša taktickým faulem na půlce.Obrana se jen těžko vrací na své místo.Vytíženost naší obrany dokazuje i fakt,že útočník Jahodka brání až na naší brankové čáře.
Jasný tlak domácích podpořil i rozhodčí,který nechá Prasek v konci zápasu vyrovnat.A tak ve čtyřiačtyřicáté minutě druhého poločasu dostáváme vyrovnávací branku z postavení mimo hru 3:3.I přes snahu domácích držíme remízový výsledek až do konce.

Za předvedenou hru se jistě naše mužsvo nemusí stydět.První zápas je první zápas a proto můžeme konstatovat,že výkony půjdou jistě nahoru.

 

 

Marek Dostálek

Vedoucí mužstva

Fotogalerie

zpět na všechny zápasy


Facebook
YouTube

Poslední příspěvky ve fóru

Hošek Pavel, 20. 2. v 19:37
:D, tomu nevěřím:).. V noze to furt máš určitě;)… číst
flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst

Aktuální anketa

Který hráč je nejvyhledávanější na našich stránkách?

Píša Miroslav ml.12%
Kyral Roman10%
Samek Petr31%
Jarkovský Jan12%
Kulhánek Petr4%
Haken Michal5%
Hejzlar Tomáš6%
Bělka Vojtěch4%
Píša Jan6%
Jelínek Jaroslav10%
Celkem 500 hlasů

Návštěvnost stránek

TOPlist

FK Vysoká nad Labem© 2000 - 2023 FK Vysoká nad Labem ~ Mapa webu
Realizace webové prezentace a sponzor: Firefly Media