A tým / Sokol Třebeš "B" (31. 5. 01)

Přátelský zápas

Sokol Třebeš "B" × FK Vysoká nad Labem

Datum

31. května 2001 od 17:00, venku

Výsledek

výhra, 1:2

Góly

  • 1. gól Feistel Tomáš (penalta) - 1:1
  • 2. gól Kempf Milan (Parák Jakub) - 1:2

Hráli

Kulhánek P., Dvořák Z., Feistel T., Hrůša M., Píša M., Adámek D., Dostálek M., Dvořák M., Horký J., Jahodka D., Kempf M., Kulhánek T., Lipovský P., Novotný J., Parák J., Petruška M., Zábrodský J.

Reportáž

Poločas: 1:1

Sestava: Dvořák M. - Píša M., Novotný J., Lipovský, Dvořák Z. - Adámek, Zábrodský, Feistel, Kulhánek T. - Dostálek, Kulhánek P.

Střídali: Petruška, Hrůša, Parák, Jahodka, Kempf, Horký

 

Útulný stadionek ve Třebši byl svědkem i druhého oficiálního přátelského utkání fotbalistů Vysoké nad Labem. První zápas, hraný před rokem, Vysoká nezvládla a odešla poražena těsně 2:3. Možná i to přispělo k obrovské touze vše změnit a poprvé zvítězit. 

Začátek byl dost vyrovnaný, ale v žádném případě ne nezáživný. První vážnější šanci měli domácí. Střední záložník Třebše nádhernou přihrávkou vysunul středního útočníka, ten se dostal až ke střele, kterou naštěstí zblokoval skluzem Píša. V následném protiútoku málem platilo otřepané nedáš-dostaneš. Míč se totiž dostal k, s chutí hrajícímu, Dostálkovi, ten ho posunul mezi beky na nabíhajícího Petra Kulhánka, který postupoval ze strany sám na branku, ale z velkého úhlu mířil mimo. Dalšímu sledu událostí napomohlo střídání. V 15. minutě odešel pravý obránce Píša a nahradil ho Petruška. Netrvalo ani pět minut a právě Petruška ve vlastním vápně přitvrdil více, než měl a kopala se penalta. Třebeš si s ní poradila na jedničku a dostala se tak do vedení 1:0. Hosté však nehodili flintu do žita a ještě více začali bojovat. Odměnou jim byla nádherná akce, která se zrodila ve 25. minutě. Brankář Vysoké Martin Dvořák vyhodil dlouhý míč na Feistela, ten ho posunul do běhu Petrovi Kulhánkovi, který se dobře uvolnil a domácímu obránci nezbylo nic jiného než ho stáhnout za dres. Nařízenou penaltu s ledovým klidem proměnil Feistel, a srovnal tak skóre na 1:1. Tento výsledek vydržel až do konce prvního poločasu, i když hlavička Dostálka nebo střela P. Kulhánka po gólu doslova volaly. 

Druhý poločas začala Vysoká aktivněji. Napomohlo tomu i střídání, neboť příchodem třech čerstvých hráčů hra značně ožila. Zejména pak Parák potvrzoval, že si s míčem rozumí. Důkazem byla nádherná individuální akce, kdy si doslova pohrál se třemi hráči Třebše, našel rozběhnutého P. Kulhánka, který tísněn dvěma hráči přihrál zcela volnému Jahodkovi. Jak se řada diváků shodla, byla to nejkrásnější akce zápasu. Chybělo jen jediné - gól. Jahodka totiž místo střely volil kličku, kterou mu ale brankář domácích vystihl. Co se nepovedlo Jahodkovi dokázal Kempf. Suverénně nejstarší hráč Vysoké (35 let) přišel na hřiště v 55. minutě. Za pouhých pět minut chytře tečoval střelu Paráka, a stal se rázem hrdinou zápasu. Početná skupina fanoušků z Vysoké ještě dlouho po oné zázračné teči vyvolávala jeho jméno. Po tomto gólu se ještě více celek hostí semkl a udržel fantastický výsledek 2:1. 

I druhý zápas potvrdil, že FK Vysoká má budoucnost. Přístup všech hráčů k zápasu byl opravdu obdivuhodný. Kolektivní snaha dosáhnout jakéhokoliv úspěchu se zvláště v dnešní době nesmírně vyplácí a dovolím si tvrdit, že v tomto perspektivním týmu ta kolektivní snaha je. A není malá.

Autor: Miroslav Píša ml.

zpět na všechny zápasy


Facebook
YouTube

Poslední příspěvky ve fóru

Hošek Pavel, 20. 2. v 19:37
:D, tomu nevěřím:).. V noze to furt máš určitě;)… číst
flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst

Aktuální anketa

Který hráč je nejvyhledávanější na našich stránkách?

Píša Miroslav ml.11%
Kyral Roman9%
Samek Petr33%
Jarkovský Jan13%
Kulhánek Petr4%
Haken Michal5%
Hejzlar Tomáš5%
Bělka Vojtěch4%
Píša Jan5%
Jelínek Jaroslav10%
Celkem 424 hlasů

Návštěvnost stránek

TOPlist

FK Vysoká nad Labem© 2000 - 2022 FK Vysoká nad Labem ~ Mapa webu
Realizace webové prezentace a sponzor: Firefly Media