B tým / Sokol Rasošky - Josefov (21. 8. 10)

Mistrovský zápas

Sokol Rasošky - Josefov × FK Vysoká nad Labem

Datum

21. srpna 2010 od 17:00, venku

Výsledek

prohra, 5:2

Góly

  • 1. gól Novák Michal - 2:1
  • 2. gól Hošek Pavel - 4:2

Hráli

Dohnálek J., Dvořák Z., Hošek P., Bouška M., Čapek R., Hrůša M., Kafka P., Kulhánek T., Novák M., Urban D., Vavřina J., Horký J.

Reportáž

Poločas: 3:1

Sestava: Bouška - Hrůša, Urban, Čapek, Vavřina - Dvořák - Kulhánek T., Hošek, Novák, Kafka - Dohnálek

Střídali: Horký

 

Rasošky, Rasošky a zase ty Rasošky…

Třetím kolem naše béčko zavítalo do malebné obce za Smiřicemi, do Rasošek. Malá vesnička s velkým vodojemem a do pravidelných kruhů posekaným fotbalovým trávníkem ležícím právě pod ním. Obloha jasná, teplota laguny, bezvětří a teplá kofola.

Parta našich dvanácti sportovců právě doráží do kabin s jediným cílem - porazit tým jejichž hra připomíná Brazilce! Situace byla o to složitější, že jsme museli nečekaně improvizovat se sestavou vzhledem k tomu, že určití hráči nebyli schopni podržet naše béčko v takto těžkém utkání a bohužel se nedostavili na zápas. Trenér neměl z čeho sestavit útok a zvolil tedy spíše defenzivní taktiku s pěti obránci a jedním útočníkem.

Hned ze začátku hry jsme poznali, že tým domácích je fotbalově velmi nadaný a běhavý. Díky tomu ovládli hru a častokrát vyškolili naše borce nečekanou technickou finesou připomínající latinskoamerické míčové kouzelníky. Radost pohledět. Je třeba zmínit vynikající výkon jejich středního záložníka Tokára, který neúnavně tvořil samotnou hru a málokterý náš svěřenec dokázal zastavit jeho útok.

Úkol zněl jasně – jít do brejku a skórovat. Podle očekávání se hra prvního poločasu odehrávala vesměs na hranici naší šestnáctky a již v desáté minutě si našel míč cestu za záda Martina Boušky poprvé. O deset minut později se skóre změnilo znovu a béčko prohrávalo již 0:2. Za tohoto nepříznivého stavu přinesl mírnou naději únik nejlepšího vysockého hráče a muže zápasu, Michala Nováka, který využil zaváhání mladého rasošského stopera a z hranice vápna nekompromisní přízemní střelou k levé tyči rozvlnil síť domácích a rozjásal čtyřčlennou skupinku fanoušků Vysoké, která to neměla v kotli místních Fans vůbec jednoduché, uvážíme-li, že nejmladším fanouškem byla Natálka Horká.

Tento okamžik dopomohl našim k optickému vyrovnání hry a začlo se hrát! Po sérii rychlých akcí povětšinu končících ofsajdem z naší strany, srazil na kolena béčkaře gól do šatny. V šatně panovalo zklamání, ale odhodlání zvítězit převažovalo…

Druhý poločas pokračovala zlepšená hra Vysoké, avšak po častých zbytečných chybách nabízela prostor pro skórování domácím a ti již v 55. minutě ukázali kam poputují body. Jasným příkladem byl čtvrtý gól hochů z Rasošek. Ztráta balónu po zdlouhavých nepovedených kličkách našeho záložníka Kafky v prostoru soupeřovi šestnáctky přenesla velmi rychle míč na naši půli, v zápětí až za záda bezmocného Boušky. Naděje opět svitla při kombinačních akcí Dohnálek-Novák-Hošek, kdy se síť domácích rozvlnila podruhé v pětašedesáté minutě. Stav 4:2 rozhýbal naše borce a vzápětí jej mohl změnit hrající trenér Dvořák, který pohotově dostal kožený slunce za lopatky gólmana. Praporek pomezního rozhodčího se ale nekompromisně zvedl a skóre se neměnilo. Došlo ke střídání hráčů. Z placu odcházel Tomáš Kulhánek a nahradilo jej naše želízko v ohni, Joska Horký.

Definitivní tečku za zápasem provedl již zmiňovaný Tokár, který po nekompromisní střele ve velkém vápně rozhodl o výsledném skóre 5:2 a naši svěřenci tak poprvé v nové sezóně ochutnali hořkost porážky.

Autor: Kulhánek Tomáš, Strejc Tomáš

Fotogalerie

zpět na všechny zápasy


Facebook
YouTube

Poslední příspěvky ve fóru

Hošek Pavel, 20. 2. v 19:37
:D, tomu nevěřím:).. V noze to furt máš určitě;)… číst
flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst

Aktuální anketa

Který hráč je nejvyhledávanější na našich stránkách?

Píša Miroslav ml.12%
Kyral Roman10%
Samek Petr31%
Jarkovský Jan12%
Kulhánek Petr4%
Haken Michal5%
Hejzlar Tomáš6%
Bělka Vojtěch4%
Píša Jan6%
Jelínek Jaroslav10%
Celkem 509 hlasů

Návštěvnost stránek

TOPlist

FK Vysoká nad Labem© 2000 - 2023 FK Vysoká nad Labem ~ Mapa webu
Realizace webové prezentace a sponzor: Firefly Media