A tým / FC Spartak Rychnov nad Kněžnou "A" (2. 10. 16)

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou "A" × FK Vysoká nad Labem

2. října 2016 od 16:30, venku

remíza, 1:1

• 54. minuta Jarkovský Jan (Podlipný Jan) - 1:1

Bohuslav D., Haken M., Jarkovský J., Jelínek J., Kafka P., Pavliš M., Píša J., Podlipný J., Pražák J., Ptáček M., Růžička R., Samek P., Škvrňák J., Starý D.

pokutové kopy 4:3

Domácí: Vrána - Pups, Bárnet, Brandejs, Štefl - Valášek, Mňuk, Pohl, Reichl - Počtýnský, Zajíček

Střídali: Oliveira, Stieber O., Drašnar

Hosté: Pavliš - Píša J., Ptáček, Jelínek, Kafka - Jarkovský, Růžička, Bohuslav, Škvrňák - Podlipný, Pražák J.

Střídali: Haken, Starý, Samek

Rozhodčí: Fišer, Kalaš, Linhart

ŽK: 2:4 (Oliveira, Reichl – Pražák J., Bohuslav, Škvrňák, Ptáček)

Penalty:               D                -                  H

1.      1:0 Pohl                                 Kafka nedal

2.      2:1 Zajíček                             1:1 Ptáček

3.      3:2 Stieber O.                        2:2 Podlipný

4.      Pups nedal                             3:3 Píša J.

5.      4:3 Brandejs                           Pavliš nedal

První poločas v našem podání nestojí vůbec za řeč. Mizerný výkon s minimem šancí, bez bojovnosti a nasazení. Odražený balon jsme nesebrali snad ani jeden. Všude o krok později než velmi dobře hrající domácí. V 17. minutě šel Rychnov do vedení hodně šťastným gólem po hlavičkované zakončené Pohlem, 1:0. Nám to fakt nešlo a někteří naši borci to těžce nesli hlavně psychicky a vylévali si zlost na svých spoluhráčích. Naštěstí se do poločasu už nepodařilo domácím více navýšit skoré.

Poločasová bouře v kabině přinesla kýžený efekt. Hra se výrazně zlepšila i díky Michalu Hakenovi, který do druhého poločasu vystřídal unaveného Jardu Jelínka. Najednou to šlo. Bylo nás plné hřiště a přišli i šance. Sám na domácího gólmana Vránu běžel Růžička, ale vybojoval pouze roh. Ten kopl Škvrňák přesně na hlavu Podlipnému, který míč vrátil před bránu na číhajícího Honzu Jarkovského. Jeho hlavička už znamenala srovnání skoré na 1:1. Z populárního Rosiho se stává střelec důležitých gólů. Běžela teprve 54. minuta. I nadále jsme dominovali. Krásnou střelu Honzy Pražáka zastavila tyč. A když se neujala ani pohotová střela střídajícího Samka, šlo se za tmy do penalt. Hned první poslal Kafka do stejné tyče jako v zápase Pražák a poslední Milda Pavliš opět nepřitáhl tak jak chtěl. Plusový bod tak zůstal v Rychnově.

Po více jak roce se v zápase áčka objevil odchovanec David Starý. Může tak opět navyšovat své klubové statistiky. V počtu zápasů mu patří 10. místo se 167 starty. V pořadí střelců je 9. se 45 zásahy a v asistencích je dokonce na 6. místě se 39 přesnými přihrávkami. Tak hodně štěstí.