A tým / Slavia Libřice (23. 8. 08)

Slavia Libřice × FK Vysoká nad Labem

23. srpna 2008 od 17:00, venku

• 1. gól Vrabec Jiří (Růžička Ondřej) - 2:1
  • 2. gól Novák Michal - 2:2

Černý J., Feistel T., Jílek V., Novák M., Píša J., Píša M., Vicany O., Hrůša M., Růžička O., Faltys J., Mareček K., Vrabec J., Zasadil Z.

Sestava: Zasadil - Faltys, Píša M., Vicany, Píša J. - Růžička, Černý J., Novák, Vrabec - Jílek, Hrůša

Střídali: Feistel, Mareček

První hvizd píšťalky nesympatického sudího Kincla přepsal historii. Poprvé nám totiž chyběl v sestavě Petr Kulhánek. Doposud sehrál všechna utkání a jeho obdivuhodný výkon asi nebude překonán. Zastavil se totiž na čísle 86. Další úder do vazu nám zasadilo zranění Pavla Hoška a tak se muselo improvizovat. Příležitost dostali od začátku novicové Vrabec a Růžička a na hrotu trochu překvapivě Michal Hrůša.
Přes několik šancí na obou stranách se nikdo během první půle nedokázal prosadit.

Úvod druhého dějství přinesl šok. Centrovaný míč zasáhl hlavou vysocký stoper Mirek Píša tak nešťastně, že dokonale překvapil vyběhnutého Zasadila 1:0. Vysoká byla jako opařená a úplně přestala hrát. Následoval tlak Libic a série rohů. Na jeden z nich naběhl Novák a bylo zle 2:0. Domácí se trochu uspokojili a asi si začali myslet, že už se nemůže nic stát. U rohového praporku zatančil taneček s míčem Růžička, domácí bek se mu do partnerské dvojice nehodil a tak ho nechal za zády a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Vrabce. Ten se nártem trefil skvěle 2:1. Tlak Vysoké sílil a útoky domácí zastavovali jen za cenu faulů. Po jednom z nich se nádherně přes zeď trefil Michal Novák a srovnal skoré na 2:2. Hosté plní euforie a hnáni početnou diváckou podporou z Vysoké vrhli vše do útoku ve snaze dokonat obrat a utkání vyhrát. To se jim ale stalo osudným. Skulinku v obraně našel Říha a křížnou střelou rozhodl, že tři body zůstanou v Libicích 3:2.

Celek Vysoké tak poprvé prohrál v mistrovském zápase v novodobé historii.