B tým / Slavoj Skřivany (7. 9. 13)

FK Vysoká nad Labem × Slavoj Skřivany

7. září 2013 od 17:00, doma

Píša J., Starý D., Černík J., Drábek L., Gregora F., Gregora P., Hafner D., Hošek P., Hušek F., Lunda P., Novák M., Pilař J., Steklý J., Vavřina J.

Sestava: Drábek - Černík, Steklý, Novák, Vavřina - Starý, Píša J., Hošek, Lunda - Hafner, Hušek

Střídali: Pilař, Gregora F., Gregora P.

Tak jsme se sešli v dostatečném počtu, abychom mohli nastoupit proti týmu Skřivan. Některá zranění byla úspěšně doléčena a navíc jsme měli podporu od „A“ týmu, který nastoupí ke svému utkání až v neděli.

Hra byla od začátku zápasu hodně vyrovnaná a povětšinu času se hrálo pouze mezi vápny, ale přesto se sem tam nějaká ta šance objevila. Na straně domácích dělal soupeři hodně starostí pravý záložník Starý, který svou rychlostí větral obranu hostí. A právě on si vypracoval asi největší příležitost našeho týmu v prvním poločase, to když si obhodil jednoho obránce, druhému naznačil kličku a posunul si balón dál podél velkého vápna. Jenže si bohužel nevěřil na zakončení levou nohou, a tak si pět vteřin lámal pravou nohu, aby balón vůbec trefil. Ten však daleko nedolétl, jelikož mu dráhu letu zkřížila noha jednoho z obránců. Hosté si také vytvořili gólovou příležitost, to když se soupeřův útočník ocitl tváří v tvář našemu brankáři, který vytlačil snad očima jeho střelu na břevno naší svatyně. Domácí fanoušci se před koncem poločasu dožadovali ještě odpískání penalty, to když opět po pravé straně utekl agilní Starý, který si ve vápně zasekl „loptu“ a dobíhající obránce ho asi (nevím jistě) „štrejchl“ přes kotník. Píšťalka hlavního arbitra však zůstala němá.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil, opět se hrálo na dvě branky. :-) Obě mužstva si byla vědoma, že celé utkání může rozhodnout jedna branka, a tak se soustředili především na dobrou defenzivní činnost. I tak ale šance přišly. A tu první loženou jsme měli opět my. „Dejvek“ Starý z levé strany utíkal sám na brankáře, ale svoji 100% šanci neproměnil. Staré známé pravidlo nedáš-dostaneš se vyplnilo. Ojedinělá šance hostí, kteří se dostali do vápna až 64. minutě, skončila brankou, které předcházela řada nevynucených chyb obrany domácích. Libor Drábek první střelu, kterou velmi dobře útočník umístil, ještě stačil reflexivně vykopnout. Bohužel jen k dalšímu hráči hostí, který osamocen na velkém vápně pohodlně dostal míč do sítě. O čtyři minuty později však mohlo být veseleji, když na centr z pravé strany naběhl David „Mejdlo“ Hafner, který z bezprostřední blízkosti nedokázal brankáře prostřelit. Snaha domácích už ale žádné větší šance nepřinesla, a tak utkání skončilo těsnou výhrou hostujícího celku.

Dle mého by zápasu slušela více remíza, ale bohužel budeme muset o body zabojovat v příštím kole.

Autor: Petr Kulhánek