A tým / FC Slavia Hradec Kr. "A" (8. 2. 14)

Přátelský zápas

FC Slavia Hradec Králové "A" × FK Vysoká nad Labem

8. února 2014 od 14:00, venku

• 84. minuta Dvořák Lukáš (Šulc Jiří) - 4:1
  • 86. minuta Dvořák Lukáš (Starý David) - 4:2

Dvořák L., Haken M., Jelínek J., Kafka P., Kalaš A., Kulhánek P., Lunda P., Menšl K., Píša J., Podlipný J., Starý D., Šulc J., Vicany O., Filipek P.

Sestava: Menšl - Píša J., Vicany, Šulc, Kafka - Kalaš, Haken, Jelínek, Lunda - Podlipný, Kulhánek P.

Střídali: Starý, Dvořák L., Filípek

Hráno na umělé trávě FC Slavia HK

Dalším naším soupeřem v zimní přípravě byl účastník KP hradecká Slavia. Sedmý tým podzimní tabulky oplývá převážně mladšími hráči a dosti agresivním pojetím hry, které nám nikdy moc nevonělo. Od začátku měli domácí míč na kopačkách a už v 11. minutě se ujali vedení gólem Veselého. Ten prošel středem naší až moc roztažené obrany a otevřel skoré 1:0. I nadále byli domácí lepší a hlavně důraznější, což těžce nesl Honza Podlipný a více než na hru se soustředil na komunikaci se soupeřem, potažmo s domácí lavičkou. Poločasových 1:0 bylo milosrdných, přesto nadějných.

Naděje zhasla už po třech minutách druhého dějství, kdy na 2:0 zvýšil Homolka. Domácí pohodlně kontrolovali hru a v 70.minutě přidali další gól. Rychlý Homolka si v naší obraně dělal co chtěl a o šest minut později přidal i svůj druhý gól 4:0. Závěr zápasu domácí trošku podcenili a možná i vypustili. Pod dojmem, že se jim už asi nemůže nic stát se během dvou minut 2x prosadil Lukáš Dvořák a korigoval tak výsledek na přijatelných 4:2. Stal se tak i nejlepším střelcem letošní přípravy, kdy už má na svém kontě pět zásahů.

Raritou zápasu bylo, že si premiéru v dresu „áčka“ odbyl Petr Filípek, kterému bude za tři dny 44 let.