Drábek L., Kalaš A., Kulhánek P., Černík J., Dvořák Z., Feistel T., Gregora P., Hošek P., Jílek V., Lunda P., Novák M., Pilař J., Steklý J., Urban D., Vavřina J.

Reportáž

Poločas: 2:1

Sestava: Drábek - Vavřina, Černík, Feistel, Lunda - Gregora P., Hošek, Novák, Steklý - Kulhánek P., Jílek

Střídali: Dvořák Z., Kalaš, Pilař, Urban

Na poslední utkání letošní sezóny jsme se vydali do Třebechovic pod Orebem, kde nás čekal místní „B“ tým. Na zápas jsme vyjeli netradičně po domluvě hráčů vlakem, kde se měl cestou zpět oslavit náš postup o soutěž výš - do III.třídy! Dorazili jsme na stadion v pořádku, ale cesta z nádraží různými cestami a ulicemi trvala zhruba půlhodinu. Na rozcvičení jsme si všichni oblékli bílá trička, která dovezl pan Píša, s nápisem MISTŘI PRALESNÍ LIGY IV.TŘÍDY "A", SEZONA 2012/2013, tudíž jsme budili už před zápasem velký respekt :-D. To se totiž jen tak někomu nepoštěstí celý život, vyhrát tuto velmi kvalitní soutěž. :-D V podstatě je to stejné se odsud dostat, jako vyhrát v NHL Stanley Cup. :-D

V první půli jsme hned od druhé minuty spustili salvu střel, po pěti minutách jsme jich měli na kontě už tak pět. Nejdříve se zastřeloval Vojta Jílek, poté to ten samý hráč zkoušel znovu, balón ve vzduchu zaplaval, gólman míč jen vyrazil před sebe, ale Pepa Steklý bohužel nedokázal brankáře přehodit a trefil jen jeho ruce. Poté zkoušel jeho připravenost i Tomáš "Karoch" Feistel, ale jeho střela z dálky skončila jen v gólmanových rukavicích. Nutno dodat, že střelu pěkně přitáhl vnitřním přitaženým nártem - jak jinak. Domácí měli ve svém středu šikovného Lochmana, který dokázal rozdávat balóny i střílet. Byl to právě on, kdo otevřel skóre. Po rohu ho míč našel úplně volného na zadní tyči a hlavou otevřel účet utkání - 1:0. Po chvíli bylo ještě hůř. Po zbytečné ztrátě u lajny, domácí z rychlého brejku udeřili podruhé - 2:0. Vysočáci jako by byli v tu chvíli opaření z vývoje utkání. Naštěstí jsme do poločasu snížili. Postaral se o to Petr Kulhánek. Vojta Jílek ho našel na kraji vápna a Čudla pěknou střelou rozvlnil síť - 2:1.

O poločase provedl kouč Tomáš Kulhánek hned dvě změny - dolů šli Pepa Steklý a Pavel Gregora, místo nich se na plac dostali Zdenda Dvořák a Adam "komár :-D" Kalaš. Oba zmiňovaní hru zlepšili. Obrana se více zkonsolidovala a střed zálohy také dostal živou vodu, v podobě rychlonohého Adama. Zhruba v 65. minutě jsme i vyrovnali, takříkajíc z ho.na :-D. Libor vyhodil balón na Petra Kulhánka, ten dlouhým pasem našel Vojtu Jílka a tento, snad znovuzrozený, kanonýr přehodil špatně vyběhnutého brankáře Třebechovic a vyrovnal - 2:2. Zaznamenal tak třetí gól v posledních třech zápasech. Do konce střetnutí se už skóre nezměnilo, větší šance už k vidění nebyly. Za zmínku stojí snad přímý kop domácích v poslední minutě, který ale s přehledem zlikvidoval Libor Drábek.

Utkání, v němž už prakticky o nic nešlo, tak skončilo zřejmě zaslouženou remízou. V kabině jsme si zakřičeli vítězný pokřik "Tak jsme první no a có…" a Zdenda Dvořák vytáhl z tašky flašku "zelený", kterou jsme hned ochutnali. :-D Poté nás už čekal nezapomenutelný návrat vlakem do Hradce a následně autobusem do Vysoké.

Sezóna, která byla v béčkové historii suverénně nejlepší, je tedy završena postupem o soutěž výš. Odehráli jsme ji bez větších zaváhání. Chválím všechny, kteří se na tomto úspěchu podíleli, od Libora Drábka po Montyho, který pere dresy (občas by ale neškodilo, dát tam třeba Ariel, ať jsou i čistý. Když už nám to nejde, ať aspoň dobře vypadáme :-D). Samozřejmě velký dík patří i trenérovi Tomášovi Kulhánkovi za to, jaká pohoda panovala celou sezónu v kabině i mimo ni. Na shledanou a na počtenou ve III.třídě. Uvidíme, jestli na mě bude uplatněna opce, a budu psát reportáže dál, protože já osobně bych se na to nejradši už vys.al. :-D (Opce uplatněna bude – pozn. redakce)

Autor: Pavel Hošek

Video

Pro zobrazení obsahu si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.

flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst