B tým / Sokol Hořiněves (13. 4. 13)

Sokol Hořiněves × FK Vysoká nad Labem

13. dubna 2013 od 16:30, venku

Lunda P., Černík J., Feistel T., Novák M., Steklý J., Drábek L., Dvořák Z., Gregora F., Gregora P., Šinták F., Urban D.

Sestava: Drábek - Černík, Dvořák Z., Feistel, Lunda - Gregora F., Novák, Šinták, Steklý - Urban, Gregora P.

V dalším mistrovském zápase jsme zavítali do Hořiněvse, kde jsme se střetli s domácími o čelo tabulky. Bohužel, jak už bývá zvykem, jsme na venkovní zápas odjeli nekompletní. Tentokrát dokonce pouze s 11 statečnými borci. A to ještě Zdenda Dvořák nastoupil se silným sebezapřením, s bolavým kolenem se postavil na svůj post stopera. Chyběl opět kapitán Pavel Hošek (zbývají mu ještě do konce trestu dva zápasy), Honza Vavřina i Vojta Jílek. Naopak se po vypršení trestu vrátil do sestavy
další hříšník Michal Novák, který převzal i kapitánskou pásku.

K zápasu se moc vyjadřovat nebudu, domácí byli lepší, i když začátek zápasu jsme měli pod taktovkou my. Ale bohužel, z naší standartní situace jsme inkasovali, když přečíslení tři na jednoho zakončil útočník Hořiněvse Kaplan. Ten obstřelem přes obránce zamířil přesně do sítě Libora Drábka, který nic neviděl - 1:0. Zanedlouho to bylo už o dvě branky, když další protiútok domácích zakončil se štěstím Rejfek, který našeho gólmana přehodil - 2:0. My jsme se zmohli na pár střel z větší vzdálenosti. Pepa Steklý ani Franta Šinták s Michalem Novákem bohužel branku nedali. Navíc jsme ve 44. minutě inkasovali potřetí z penalty. Opět se trefil Rejfek, který poslal Libora na druhou stranu než šel míč - 3:0. Tak skončil i poločas.

Druhý se už dohrával víceméně z povinnosti. My jsme mohli snížit po centru z pravé strany, když brankáři Hořiněvse míč propadl mezi prsty, což ovšem nečekal Pepíno Steklý a míč do sítě nedopravil. Domácí přidali ještě jeden gól, když se po průniku naší obranou prosadil podruhé Kaplan - 4:0. V poslední minutě mohl skórovat nestárnoucí David Urban, který ale branku minul v nadějné šanci. A aby toho nebylo málo, v závěru se zranil Franta Šinták. Snad bude ale do dalších bojů v pořádku.

Všem, kteří dnes zápas odehráli, bych chtěl poděkovat, že nenechali Vysokou "B" ve štychu a nedopustili blamáž, ke které nebylo daleko. Ovšem dva zápasy na jaře, skóre 0:6 nevěstí nic dobrého. Stále ale vedeme tabulku IV.třídy, byť už jen o pouhý bod před naším dnešním přemožitelem.
V příštím kole přivítáme doma v neděli od 17:00 tým Dolan. Už musíme zabrat a bodovat naplno. No uvidíme…

Autor: Pavel Hošek