B tým / Sokol Jeníkovice (15. 6. 13)

Mistrovský zápas

Sokol Jeníkovice × FK Vysoká nad Labem

Datum

15. června 2013 od 17:00, venku

Výsledek

výhra, 0:1

Góly

  • 1. gól Jílek Vojtěch - 0:1

Hráli

Drábek L., Březka M., Černík J., Dvořák Z., Feistel T., Gregora F., Gregora P., Hošek P., Hrůša M., Jílek V., Lunda P., Novák M., Pilař J., Urban D., Vavřina J.

Reportáž

Poločas: 0:0

Sestava: Drábek - Černík, Dvořák Z., Feistel, Vavřina - Březka, Novák, Hošek, Lunda - Jílek, Pilař

Střídali: Gregora F., Hrůša, Gregora P., Urban

 

Předposlední kolo IV.třídy nás poslalo do Jeníkovic, kde místní tráva silně připomíná pole. Zdálky sice hřiště nevypadalo špatně, ale při chůzi po něm jsme zjistili, že to bude velká překážka. Je to ale stejné pro oba týmy, přesto jsou domácí zvyklí na něm hrát častěji. Z Jeníkovic jsme body moc nevozili, výjimkou bylo loňské poslední kolo, kdy jsme vyhráli jednoznačně 7:1. Vzhledem k souběhu a zranění nebo nemoci hráčů „áčka“ jsme přijeli s klasickou béčkovou sestavou, navíc ve Vysoké zůstal ještě Pepa Steklý, který byl připraven na zápas s Kunčicemi.

Úvod zápasu jsme měli lepší a dostávali se i do zakončení, bohužel silně nepřesných. Nebyli jsme schopni vůbec trefit branku. Jeníkovice předváděli jejich klasickou hru, s dlouhými nakopávanými míči na útočníky, ale s těmi si naše obrana dokázala poradit bez větších problémů. Jinak nám trávník nepovolil přihrávky po zemi, a když už jsme si párkrát dokázali přesněji nahrát, tak balón povětšinou opět vyskočil do úrovně pasu. Největší šanci prvního poločasu měl po nahrávce od Michala Nováka kapitán Pavel Hošek, ale hádejte, co překazilo jeho přesnější zakončení. Ano, opět terén. Balón mu skočil a málem z toho byl aut pro domácí a zranění hostujícího plejera, který míč jen lízl :-) … V dalších šancích pálili nepřesně postupně Vojta Jílek, Michal Březka i Honza Pilař. Zachytal si i Libor Drábek, když musel vyškrábnout konečky prstů nebezpečnou střelu a vytěsnil míč na roh. Z něho už jsme se ubránili v pohodě a poločas tedy skončil bezbrankovou remízou.

O přestávce jsme si řekli (hlavně Zdenda Dvořák byl hodně slyšet, tak jak to umí snad jen on), že se musíme pokusit hlavně zpřesnit hru, v rámci možností, a dát první a rozhodující gól. Ten naštěstí přišel asi v 65. minutě, když několikátý výkop Libora Drábka od branky našel přesně Vojtu Jílka, ten si odstavil obránce domácích a levačkou zavěsil pod břevno - 0:1. Radost byla v tu chvíli obrovská, protože z nás konečně spadlo napětí, že jsme se nemohli dlouho střelecky prosadit. Pojistku měl na kopačce střídající Filip Gregora, ale z malého vápna dal do střely málo razance a gólman domácích na brankové čáře míč chytil. Za zmínku stojí i to, že pomezní sudí Jeníkovic (mával snad ještě lépe, než na 1. máje :-D) dvakrát po sobě odmával přešlap při autovém vhazování našemu nejzkušenějšímu hráči Jirkovi Černíkovi, který to dle svých slov neudělal 35 let. :-D Zbytek zápasu jsme ubránili už v pohodě. Domácí postupně zakopali všechny míče do kravína, tak se už moc nehrálo.

Výhra 1:0 na "hřišti" předposledních Jeníkovic je sice hubená, ale dovolím si tvrdit, že zasloužená a ubojovaná. Postup už je snad hotový, kdyby zítra Hořiněves ztratila v Třebechovicích, tak i definitivně z prvního místa. O to nám samozřejmě také jde, hned by se lépe zapíjelo (postupuje totiž i lepší z druhého místa IV.třídy A a B). Chválím všechny, co dnes přežili pralesní fotbal ve zdraví a dvě fanynky, které nás přijeli povzbudit (Jančus Jílková a Péťa Zámečníková). Poslední zápas nás čeká příští neděli v Třebechovicích od 17 hodin.

Autor: Pavel Hošek

Fotogalerie

zpět na všechny zápasy


Facebook
YouTube

Poslední příspěvky ve fóru

Hošek Pavel, 20. 2. v 19:37
:D, tomu nevěřím:).. V noze to furt máš určitě;)… číst
flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst

Aktuální anketa

Který hráč je nejvyhledávanější na našich stránkách?

Píša Miroslav ml.12%
Kyral Roman9%
Samek Petr32%
Jarkovský Jan13%
Kulhánek Petr4%
Haken Michal5%
Hejzlar Tomáš4%
Bělka Vojtěch4%
Píša Jan5%
Jelínek Jaroslav11%
Celkem 407 hlasů

Návštěvnost stránek

TOPlist

FK Vysoká nad Labem© 2000 - 2022 FK Vysoká nad Labem ~ Mapa webu
Realizace webové prezentace a sponzor: Firefly Media