A tým / FC Nový Hradec Kr. "B" (11. 8. 07)

FK Vysoká nad Labem × FC Nový Hradec Králové "B"

11. srpna 2007 od 17:00, doma

• 43. minuta Píša Miroslav (penalta) - 1:0
  • 45. minuta Hošek Pavel (Jílek Vojtěch) - 2:0
  • 89. minuta Černý Jakub (Jílek Vojtěch) - 3:0

Černý J., Hošek P., Jílek V., Kulhánek P., Píša J., Píša M., Hrůša M., Dvořák M., Jahodka D., Lipovský P., Naar M., Petruška M., Rejmont M., Ždímal L.

Sestava: Dvořák M. - Píša J., Píša M., Lipovský, Hrůša - Hošek, Naar, Černý J., Ždímal - Jílek, Kulhánek P.

Střídali: Rejmont, Petruška, Jahodka

11.8. 2007 v 17:00 nastal den D. Vysoká se dočkala historicky prvního mistrovského zápasu na domácí půdě. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Po sedmi letech útrap a nezdarů se to na konec přeci jen povedlo. První zápas a hned soupeř jako hrom, přijelo béčko Nového Hradce. Navíc dorazila i početná návštěva, kterou čekalo překvapení v podobě nádherného barevného zpravodaje a také elektrické časomíry za kterou by se nemuseli stydět ani v divizi, prostě paráda.

Od začátku zápasu byla vidět na domácích značná nervozita. Nikdo nechtěl nic pokazit a tak si málokdo s míčem něco dovolil. Navíc si byl každý vědom toho, že i sebemenší chybička by proti tak kvalitnímu soupeři jakým Nový Hradec bezesporu je mohla rozhodnout celý zápas. Takový moment málem nastal. Po kontaktu Pavla Lipovského s útočníkem hostů ve vápně každému z Vysoké zatrnulo, naštěstí píšťalka rozhodčího zůstala němá. Penalta se ale kopala na straně druhé. Podobný střet hostujícího obránce s Láďou Ždímalem už píšťalku rozezněl. Kapitán domácího celku Mirek Píša si problémy nedělal a poslal míč ze značky pokutového kopu za záda gólmana Vašaty 1:0. To byla velká rána pro hosty. Úplně vypadli z rytmu a „odměnou" jim byl úder číslo dvě. Vojta Jílek doběhl míč, který už všichni viděli jako ztracený, naservíroval ho jako na zlatém podnose před bránu, a kde se vzal tu se vzal záložník Pavel Hošek a jak sám po zápase přiznal z posledních sil se po něm vrhl a špičkou kopačky ho poslal za záda bezmocného Vašaty 2:0. Běžela 45. minuta !!!

Druhých 45. minut se neslo ve znamení zahazování stoprocentních šancí. Diváci se rozhodně nenudili. Když přeci jen probíhala méně záživná pasáž zápasu rozptýlení pro diváky poskytly tři sličné roztleskávačky, které měli pravé snad jen chlupy po celém těle. Konečný účet podtrhl výborně hrající Kuba Černý po spolupráci s Vojtou Jílkem 3:0.

Pochvalu tentokrát zaslouží celý tým za bojovný výkon a zejména skvělí diváci.