B tým / Sokol Jeníkovice (15. 6. 13)

Sokol Jeníkovice × FK Vysoká nad Labem

15. června 2013 od 17:00, venku

• 1. gól Jílek Vojtěch - 0:1

Drábek L., Březka M., Černík J., Dvořák Z., Feistel T., Gregora F., Gregora P., Hošek P., Hrůša M., Jílek V., Lunda P., Novák M., Pilař J., Urban D., Vavřina J.

Sestava: Drábek - Černík, Dvořák Z., Feistel, Vavřina - Březka, Novák, Hošek, Lunda - Jílek, Pilař

Střídali: Gregora F., Hrůša, Gregora P., Urban

Předposlední kolo IV.třídy nás poslalo do Jeníkovic, kde místní tráva silně připomíná pole. Zdálky sice hřiště nevypadalo špatně, ale při chůzi po něm jsme zjistili, že to bude velká překážka. Je to ale stejné pro oba týmy, přesto jsou domácí zvyklí na něm hrát častěji. Z Jeníkovic jsme body moc nevozili, výjimkou bylo loňské poslední kolo, kdy jsme vyhráli jednoznačně 7:1. Vzhledem k souběhu a zranění nebo nemoci hráčů „áčka“ jsme přijeli s klasickou béčkovou sestavou, navíc ve Vysoké zůstal ještě Pepa Steklý, který byl připraven na zápas s Kunčicemi.

Úvod zápasu jsme měli lepší a dostávali se i do zakončení, bohužel silně nepřesných. Nebyli jsme schopni vůbec trefit branku. Jeníkovice předváděli jejich klasickou hru, s dlouhými nakopávanými míči na útočníky, ale s těmi si naše obrana dokázala poradit bez větších problémů. Jinak nám trávník nepovolil přihrávky po zemi, a když už jsme si párkrát dokázali přesněji nahrát, tak balón povětšinou opět vyskočil do úrovně pasu. Největší šanci prvního poločasu měl po nahrávce od Michala Nováka kapitán Pavel Hošek, ale hádejte, co překazilo jeho přesnější zakončení. Ano, opět terén. Balón mu skočil a málem z toho byl aut pro domácí a zranění hostujícího plejera, který míč jen lízl :-) … V dalších šancích pálili nepřesně postupně Vojta Jílek, Michal Březka i Honza Pilař. Zachytal si i Libor Drábek, když musel vyškrábnout konečky prstů nebezpečnou střelu a vytěsnil míč na roh. Z něho už jsme se ubránili v pohodě a poločas tedy skončil bezbrankovou remízou.

O přestávce jsme si řekli (hlavně Zdenda Dvořák byl hodně slyšet, tak jak to umí snad jen on), že se musíme pokusit hlavně zpřesnit hru, v rámci možností, a dát první a rozhodující gól. Ten naštěstí přišel asi v 65. minutě, když několikátý výkop Libora Drábka od branky našel přesně Vojtu Jílka, ten si odstavil obránce domácích a levačkou zavěsil pod břevno - 0:1. Radost byla v tu chvíli obrovská, protože z nás konečně spadlo napětí, že jsme se nemohli dlouho střelecky prosadit. Pojistku měl na kopačce střídající Filip Gregora, ale z malého vápna dal do střely málo razance a gólman domácích na brankové čáře míč chytil. Za zmínku stojí i to, že pomezní sudí Jeníkovic (mával snad ještě lépe, než na 1. máje :-D) dvakrát po sobě odmával přešlap při autovém vhazování našemu nejzkušenějšímu hráči Jirkovi Černíkovi, který to dle svých slov neudělal 35 let. :-D Zbytek zápasu jsme ubránili už v pohodě. Domácí postupně zakopali všechny míče do kravína, tak se už moc nehrálo.

Výhra 1:0 na "hřišti" předposledních Jeníkovic je sice hubená, ale dovolím si tvrdit, že zasloužená a ubojovaná. Postup už je snad hotový, kdyby zítra Hořiněves ztratila v Třebechovicích, tak i definitivně z prvního místa. O to nám samozřejmě také jde, hned by se lépe zapíjelo (postupuje totiž i lepší z druhého místa IV.třídy A a B). Chválím všechny, co dnes přežili pralesní fotbal ve zdraví a dvě fanynky, které nás přijeli povzbudit (Jančus Jílková a Péťa Zámečníková). Poslední zápas nás čeká příští neděli v Třebechovicích od 17 hodin.

Autor: Pavel Hošek