B tým / Sokol Třebeš "B" (29. 8. 12)

Pohárový zápas

FK Vysoká nad Labem × Sokol Třebeš "B"

Datum

29. srpna 2012 od 17:00, doma

Výsledek

prohra, 2:5

Góly

  • 1. gól Šinták František - 1:1
  • 2. gól Novák Michal (penalta) - 2:2

Hráli

Haken M., Jarkovský J., Kulhánek P., Menšl K., Starý D., Černík J., Dvořák Z., Gregora F., Hošek P., Novák M., Steklý J., Vavřina J., Militký T., Šinták F.

Reportáž

Poločas: 2:3

Sestava: Menšl - Vavřina, Novák, Dvořák Z., Černík - Militký, Haken, Jarkovský, Steklý - Šinták, Kulhánek P.

Střídali: Gregora F., Starý, Hošek

 

V horkém středečním odpoledni čekal naši rezervu další ostrý zápas. Tentokrát se jednalo o první kolo okresního poháru, ve kterém se vysockým mužstvům v posledních dvou sezónách tolik dařilo. Ať už áčko předloni nebo béčko loni dokázalo postoupit až do finále, a tak se s napětím čekalo, jak si povedeme letos. Nutno říct, že k nám los nebyl příliš přívětivý, a přiřkl nám za soupeře třebešské béčko plné talentovaných mladíků. Bilance z posledních dvou zápasů (dvě prohry při skóre 1:11) naznačovala, že nás čeká opravdu těžký úkol. Navíc se z různých důvodů omluvila celá řada tradičních opor béčka a tento fakt byl znát především v sehranosti obranné čtyřky. Na druhou stranu si šli za béčko poprvé v kariéře kopnout tradiční opory áčka Michal Haken a Karel Menšl. Především prvně jmenovaný byl na hřišti hodně cítit. 

Utkání začalo pro toto letní období tradičně v 17:00, a než se stačilo několik desítek přihlížejících diváků rozkoukat, Třebeš vedla 1:0. Hned z rozehry podnikla rychlý útok po pravé straně a první střela na naši branku skončila v síti bezmocného Menšla. Vysocké hráče tento moment však příliš neovlivnil a hned za čtyři minuty si na skákavý míč naběhl mezi tři obránce hostí důrazný Fanda Šinták a pěknou střelou z voleje uklidil míč k levé tyči bezmocného gólmana hostí, 1:1. O dalších pět minut později však bylo opět zle. Další z rychlých protiútoků, tentokrát z leva, zakončil lobem nad Karla Menšla hostující útočník, 2:1.  Hrál se poměrně svižný fotbal s šancemi na obou stranách a naše akcie v tuto chvíli držel nad vodou hlavně výborně hrající „vysocký Pavel Nedvěd“ Michal Haken. S jeho drzými průniky středem hřiště si mladí hráči soupeře nevěděli příliš rady, a tak se naši hráči dostávali velmi často do jasných gólových šancí. Velké šance měl opět dobře hrající Šinták, Petr „ Čudla“ Kulhánek a zejména Tomáš Militký, který se z pro něj netradičního postu pravého záložníka dostal snad čtyřikrát tváří tvář brankáři hostí. Bohužel ani jednu ze svých příležitostí nedokázal proměnit. Vysokou tak spasil až hlavní rozhodčí Koza, který nařídil velmi přísnou penaltu za ruku hostujícího hráče v pokutovém území. K ní se postavil tradiční exekutor těchto situací Michal Novák a s přehledem vyrovnal na 2:2. Do přestávky se však měnilo skóre ještě jednou a to k nelibosti domácích hráčů i fanoušků. Hostující hráč se probil až na hranici šestnáctky a nechytatelnou bombou po zemi k pravé tyči upravil na poločasových 2:3 pro hosty. V ten moment už na hřišti scházel Michal Haken, který byl nucen střídat z důvodu svalových obtíží, a tak dostal první příležitost v mistrovském utkání věkem ještě dorostenec, v tu chvíli jediný hráč na lavičce domácích Filip Gregora.

Do druhého poločasu jsme nastoupili už bez zdravotně indisponovaného „blonďatého kanonýra“ Petra Kulhánka, a tak dostala naše ofenziva další citelnou ránu. I přes tento fakt byla Vysoká lepší, vytvořila si trvalý tlak s jediným cílem - zvrátit nepříznivý výsledek a postoupit. Hostující mladíci však stále hrozili z rychlých a nebezpečných protiútoků. Jejich snažení zabraňovali zejména kapitán Zdenda Dvořák a výborně hrající Míša Novák. Vysocká obrana měla zároveň štěstí, že se rychlonozí, ale zatím méně zkušení mladíci velmi často chytali do ofsajdových pastí. Z vysockého snažení se urodilo několik šancí, které však gólem neskončili. S postupujícím časem se zapojovalo do útočné fáze stále více domácích playerů a na brankáře Menšla a několik posledních bránících hráčů tak velmi často chodili hostující hráči v početní převaze. Několik těchto nebezpečných akcí dokázala domácí obrana se štěstím zastavil, ale když v 88. minutě dali hosté na 2:4, bylo o postupujícím rozhodnuto. Zvlášť když se za dvě minuty měnilo skóre ve prospěch Třebše znovu, 2:5. Hned poté rozhodčí Koza zápas ukončil. 

Vysočtí hráči se však za předvedený výkon nemusí vůbec stydět a za předvedenou hru zaslouží většina z nich pochvalu. Zejména pak Novák, Šinták a hlavně Honza „Rosi“ Jarkovský, který sehrál výborné utkání. Naše snaha za obhajobou finále tak skončila dřív, než začala, ale aspoň zbyde víc sil na důležité zápasy čtvrté třídy. Už v sobotu nás totiž čeká na našem hřišti posílená Hořiněves.

Autor: Tomáš Kulhánek

Fotogalerie

zpět na všechny zápasy


Facebook
YouTube

Poslední příspěvky ve fóru

Hošek Pavel, 20. 2. v 19:37
:D, tomu nevěřím:).. V noze to furt máš určitě;)… číst
flastr, 20. 2. v 18:44
Jdu tam taky,už jsem to oznámil Mircovi. Nevím proč tam ještě nejsem napsanej… číst
Hošek Pavel, 19. 2. v 19:02
Koukám, že v Béčku lidi "přestupují" do týmu Blanický rytíř, zřejmě dobrej oddíl:D... Tam bych to mo… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Kulhánek Tomáš, 4. 9. v 16:07
Sry, moje chyba..:)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:52
no vidíš to, to ani nevím:D. Taky to už je asi sto let, co jsem hrál naposledy:)… číst
Jílková Jana, 3. 9. v 20:39
Kapitán už zápis nekontroluje, to možná za tvých hráčských let:-) no neva, hlavně že se vyhrálo:-)… číst
Hošek Pavel, 3. 9. v 20:03
a kdo dělal kapitána? Ten to musí zkontrolovat ten zápis, ale ani se mu nedivím vlastně, při tolika… číst

Aktuální anketa

Který hráč je nejvyhledávanější na našich stránkách?

Píša Miroslav ml.12%
Kyral Roman10%
Samek Petr31%
Jarkovský Jan12%
Kulhánek Petr4%
Haken Michal5%
Hejzlar Tomáš6%
Bělka Vojtěch4%
Píša Jan6%
Jelínek Jaroslav10%
Celkem 509 hlasů

Návštěvnost stránek

TOPlist

FK Vysoká nad Labem© 2000 - 2023 FK Vysoká nad Labem ~ Mapa webu
Realizace webové prezentace a sponzor: Firefly Media