A tým / TJ Ohnišov (18. 8. 12)

TJ Ohnišov × FK Vysoká nad Labem

18. srpna 2012 od 17:00, venku

Haken M., Jarkovský J., Jelínek J., Kafka P., Kulhánek P., Menšl K., Píša J., Vicany O., Bitnar P., Dohnálek J., Dvořák L., Jílek V., Kalaš A., Militký T., Samek P.

Sestava: Menšl - Vicany, Bitnar, Jelínek, Píša J. - Jarkovský, Haken, Kalaš, Kafka - Jílek, Dohnálek

Střídali: Dvořák L., Militký, Kulhánek P., Samek

Rozhodčí: Beránek, Žerovnický

ŽK: 2:1 (Kratěna, Pecka – Píša J.)

ČK: 0:1 (Menšl)

První výlet na hřiště soupeře v této sezoně a hned docela zájezd. Ohnišov je znám nepříjemným stylem hry a převážně doma body moc nerozdává. Nastoupili jsme s několika změnami. Zranění kyčle nedovolilo nastoupit Šulcovi a pouze na lavičce zůstal špílmachr Samek. Rovněž hrající trenér Macháček se ani nepřevlékl kvůli kolenu.

Úvodní oťukávání, které se odehrávalo převážně ve středu hřiště ukončila až tutovka domácích. Již překonaného brankáře Menšla zastoupil na brankové čáře Vicany a odkopl míč do bezpečí. Vysoká se z toho ovšem nepoučila a nechala Ohnišov dostat se do dalších dvou superšancí. Naštěstí vždy včas zasáhl pozorný Menšl. My jsme v prvním dějství zahrozili pouze dvakrát. V obou případech u toho byl Dohnálek, když nejprve slabou střelu zastavila tyč a poté skákavá pumelice mířila mimo. Poločasových 0:0 bylo zlatých.

O přestávce zůstali v kabině Kafka a Jílek a nahradili je Militký s Dvořákem. Zlepšení však nepřišlo a navíc jsme inkasovali. Trefil se Dobýval po uličce kterou dostal středem hřiště 1:0. O chvíli později Ohnišov zvýšil na 2:0 Macháčkem po benevolenci hlavního sudího, když nezapískal sražení Dvořáka na půlce. Mírné zlepšení nastalo po příchodu Samka. Ten hru uklidnil, dal míč na zem a vyzval přihrávkou ke střele Hakena. Jeho projektil však neměl gólové parametry. Neujali se ani dvě slabé hlavičky Militkého. Závěr patřil opět rozhodčím. Při rychlém přechodu domácích do útoku se dopustili faulu. Pomezní faul praporkem na hlavou signalizoval, ale hlavní nechal pokračovat hru. Zvýhodněný útočník Ohnišova se tak dostal k míči a přehazoval vyběhnutého Menšla. Ten zahrál rukou na hranici vápna. Zda před nebo ne těžko soudit. Vše ale rozsekl pomezní sudí, který jasně označil, že vše bylo mimo pokutové území a po poradě s ním udělil hlavní červenou kartu. Běžná věc. Jen kdyby ten samí pomezní ještě před chvílí nesignalizoval na půlce faul a v době lobu teprve vybíhal postavit se na pozici kde měl být. Když dofuněl na místo s přehledem vše popsal, ale na předešlí faul už jaksi zapomněl.

Nicméně zápas jsme si prohráli sami. Po celý zápas jsme byli horší a i na šance vyhráli domácí.